Post thumbnail

Aurimas „Bymas” Pipiras dołącza do FaZe Clan, zastępując olofmeistera!

16-latek zastąpi Olofa, który w sobotę ogłosił, że postanowił zrobić sobie przerwę, aby zregenerować siły i odzyskać motywację.

Więcej informacji o decyzji Szweda: Olofmeister robi sobie trzymiesięczną przerwę od CS:GO!

Młody Litwin jest aktywny na scenie od 14 roku życia. W 2018 roku dołączył do Level One, a kilka miesięcy temu grał w Demolition Crew.

Bymas to mało znana postać na scenie CS:GO. Jego największe osiągnięcie przypadło na koniec 2019 roku, kiedy to pomógł 1337HUANIA zająć pierwsze miejsce w trzecim sezonie Baltic Masters Finals, gdzie w wielkim finale osiągnął średni rating na poziomie 1.27.

W październiku zajął pierwsze miejsce w konkursie FACEIT Pro League Europe, a miesiąc później uplasował się na trzeciej lokacie w tym samym wydarzeniu. Kilka dni temu jego zespół wywalczył drugie miejsce na ESL Italia Championship Spring 2020.

16-latek był rekordowy wychwalany przez NiKo:

Jest taki chłopiec Bymas z FPL-a, który naprawdę mnie zaskoczył. Obserwowałem go kilka razy i myślę, że jest całkiem dobrym i wszechstronnym graczem. W przyszłym roku nie znajdzie się w pierwszej dwudziestce, ale wierzę, że jego kariera mocno się rozwinie. Wierzę, że ma potencjał, by dotrzeć do światowej czołówki.

Bymas zagrał już jeden mecz pod banderą FaZe, gdzie ekipa coldzery wygrała 2-1 z europejskim GODSENT. Litwin zagrał nadzwyczaj dobrze, uzyskując rating na poziomie 1.00.

Obecny skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • 🇳🇴 Håvard „rain” Nygaard
  • 🇧🇷 Marcelo „coldzera” David
  • 🇱🇻 Helvijs „broky” Saukants
  • 🇧🇦 Nikola „NiKo” Kovac
  • 🇱🇹 Aurimas „Bymas” Pipiras (stand-in)
  • 🇷🇸 Janko „YNk” Paunovic (trener)
  • 🇸🇪Olof „olofmeister” Kajbjer (rezerwa)

 

Fot. FACEIT