Post thumbnail

Na ten moment długo przyszło nam czekać, bo aż siedem tygodni, ale w końcu w podstawowym składzie Excel Esports na ósmy tydzień rozgrywek LEC zobaczymy polskiego wspierającego – Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego. 

Główny szkoleniowiec brytyjskiej formacji – Josh „Furndog” Furneau wczoraj na swoim twitterze zaprezentował składy na nadchodzący tydzień. Mystiques po raz pierwszy w swojej karierze zadebiutuje w LEC, czyli najbardziej prestiżowej europejskiej lidze, zajmując miejsce Raymonda „KaSinga” Tsanga. Dotychczas polski wspierający występował w akademii Excel, rywalizując w brytyjskiej lidze, gdzie jego zespół  jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji.

Niestety debiut Mystiquesa w LEC nie będzie łatwy, bo Polak trafia do głównego składu w jego najbardziej kryzysowym okresie. Obecnie Excel Esports plasuje się na przedostatniej pozycji, mając na swoim koncie trzy zwycięstwa i jedenaście porażek, co sprawia, że zespół ten ma bardzo małe szansę na awans do play-offów wiosennego splitu. Sytuacji nie poprawia fakt, że w nadchodzącym tygodniu Excel podejmie FC Schalke 04 oraz Fnatic, czyli dwa niezwykle silne zespoły.

Poniżej prezentujemy składu obu drużyn an najbliższy tydzień:

EXCEL UK EXCEL LEC
Sendo0 Expect
Taxer Caedrel
Exile Special
Innaxe Jeskla
KaSing Mystiques

fot. ESL