Post thumbnail

Były reprezentant pro100 – Mareks „YEKINDAR” Gakubsjus dołącza do Virtus.pro! Timur „buster” Tulepov robi sobie przerwę od profesjonalnego grania!

Młody Łotysz to jeden z największych talentów na scenie CIS. W latach 2018-2020 reprezentował barwy rosyjskiego pro100. Podczas zmagań na DreamHack Delhi Invitational i Qi Banja Luka uzyskał średni rating na poziomie 1.39, co jest niesamowitym wynikiem.

Trener Virtus.pro – Dastan „dastan” Akbayev już w lutym przyznał, że drużyna zastanawiała się nad roszadami w składzie, po rozczarowujących występach na pięciu turniejach lanowych.

Zmiana zawodnika spowoduje, że kazachsko-rosyjska ekipa straci 20% z 1900 punktów, które zdobyła podczas zmagań na ESL One: Road to Rio CIS.

Do formacji dołączył również Maxim „MaAd” Goncharow, który będzie w zespole pełnił role psychologa. To nie koniec zmian, bowiem VP zakontraktowało Alekseya „Flatra” Zlobicha, jako drugiego trenera. Jest to weteran rosyjskiej sceny Counter-Strike’a, który w latach 2003-2004 reprezentował takie drużyny jak forZe czy Virtus.pro.

Daniel „Zeus” Teslenko – założyciel pro100 twierdzi:

Jestem wdzięczny Markowi za półtora roku produktywnej pracy. Mimo, że nie osiągnęliśmy wszystkich założonych celów, to jednak osiągnęliśmy imponujące wyniki. YEKINDAR niewątpliwie rozwijał się od momentu, gdy po raz pierwszy dołączył do pro100. Teraz możemy oficjalnie powiedzieć, że osiągnął nowe wyżyny! Virtus.pro to doświadczeni zawodnicy, finaliści Majora. Gratuluję Markowi osiągnięcia nowego etapu kariery i życzę mu wszystkiego najlepszego.

Marek „YEKINDAR” Galinskis powiedział:

Jestem podekscytowany dołączeniem do legendarnych Niedźwiedzi i graniem wśród ich szeregach! Poznałem już bardziej chłopaków i jestem pewien, że będziemy w stanie razem osiągnąć spójne wyniki – i sprawimy, że nasi fani będą dumni. Jestem bardzo wdzięczny kierownictwu pro100, zawodnikom i fanom – praca z wami wszystkimi była wspaniałym doświadczeniem!

Obecny skład VP prezentuje się następująco:

  • 🇺🇿 Sanjar „SANJI” Kuliev
  • 🇰🇿 Alexey „qikert” Golubev
  • 🇰🇿 Dauren „AdreN” Kustaubayev
  • 🇷🇺 Dzhami „Jame” Ali
  • 🇱🇻 Mareks „YEKINDAR” Galinskis
  • 🇰🇿 Dastan „dastan” Akbayev (trener)
  • 🇷🇺 Aleksey „Flatra” Zlobich (trener)
  • 🇰🇿 Timur „buster” Tulepov (rezerwa)

 

Fot. Virtus.pro