Post thumbnail

OG pokonuje Evil Geniuses w ramach BLAST Premier Spring Series!

Marcin Kapusta 15 lutego 2020

OG pokonuje Evil Geniuses na BLAST Premier Spring Series wynikiem 2:1!

Pojedynek zakończył się po północy, zwycięstwem OG. Ekipa Mateusza według bukmacherów miała bardzo małe szansę na wygranie meczu, jednak dzielnie stawiali opór amerykańskim oponentom, co doprowadziło do wielkiego powrotu i wygrania dwóch kolejnych map.

OG pięknie rozpoczęło Inferno, gdyż wygrali pięć rund w ataku, jednak 4k od Vincenta „Brehze” Cayonte’a spowodowało, że szansę europejskiej formacji zmalały. Do pierwszej połowy OG prowadziło 9-6.

Ekipa Mateusza „mantuu” Wilczewskiego wygrała drugą rundę pistoletową. Jednak podwójne zabójstwo od Tarika „tarik” Celika spowodowało, że Evil Geniuses wróciło z meczem i wygrało sześć rund z rzędu, przez co ostatecznie zabezpieczyli Inferno wynikiem 16-14.

Nuke wyglądał bardzo podobnie, jak w przypadku Inferno. OG wygrało cztery pierwsze rundy spotkania, ale agresja Evil Geniuses w obronie spowodowała, że wrócili do meczu, jednak nie udało im się nadrobić straconych rund, ponieważ OG wygrało Nuke’a 16:14.

OG na Dust 2 wygrało 5 rund z rzędu, ale EG szybko dogoniło oponentów i zaczęli zdobywać kontrolę nad mapą. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7. W drugiej rundzie pistoletowej niesamowite 4k od Tarika doprowadziło do przewagi 14-8 na korzyść amerykańskiej formacji. Jednak OG walczyło do samego końca, przez co zrobiło fantastyczny powrót, a mapa potrzebowała dogrywki. Tam faworyci zdobyli pierwsze dwie rundy, jednak OG odpowiedziało czterema z rzędu, aby tym samym zakończyć mapę wynikiem 19-17.

Dzisiaj o godzinie 16:30 powalczą 100 Thieves i Evil Geniuses. Przegrany meczu trafi do fazy Showdown, gdzie powalczy o awans. Transmisje można oglądać na oficjalnym kanale BLAST Premier na Twitchu.