Post thumbnail

Overwatch League – przepustka sezonowa, koniec transferów i zmiana formatu!

admin 8 kwietnia 2018

Uwielbiacie finałową niedzielę? Chcielibyście zobaczyć jeszcze więcej porządnej akcji w Overwatch League? Dlatego właśnie, począwszy od etapu 3, Blizzard wprowadza kilka zmian, które zaowocują jeszcze bardziej zaciętą rywalizacją.

Od teraz do play-offów, kwalifikować się będą cztery drużyny, czyli jedna więcej niż dotychczas. Dzięki temu więcej zespołów powalczy o dodatkowe pieniądze i chwałę. Cztery drużyny stoczą walkę w drabince, więc podczas finałowej niedzieli zostanie rozegrany jeden dodatkowy mecz.

A teraz najciekawsze: jako że najwyżej rozstawiona drużyna na koniec etapu nie będzie miała zapewnionego awansu do finału, w zamian zyska przywilej wybrania sobie przeciwnika w pierwszej rundzie. Zespół będzie mógł wybrać dowolną z niżej rozstawionych drużyn, z którą zagra w pierwszej kolejności podczas niedzielnych finałów. Wybór zostanie ogłoszony, gdy wszystkie cztery miejsca w play-offach zostaną obsadzone i poznamy najwyżej rozstawiony zespół – może do tego dojść nawet ostatniego dnia danego etapu!

Rozstrzyganie remisów decydujących o kwalifikacji do finałów etapu pozostanie bez zmian:

 1. Liczba map wygranych minus liczba map przegranych w danym etapie.
 2. Bezpośrednie pojedynki w danym etapie.
 3. Jeśli dwie drużyny osiągną ten sam wynik, nie rozgrywając w danym etapie meczu ze sobą, o kwalifikacji i rozstawieniu zadecyduje dodatkowy mecz, którego formuła oraz harmonogram zostaną podane w późniejszym terminie.

Pula nagród finałowych pozostanie taka sama: zwycięzcy zabiorą do domu 100 000 USD, natomiast wicemistrzowie otrzymają 25 000 USD.


Poza tym to już koniec okienka transferowego. Od 22 stycznia, kiedy otworzono okienko podpisywania kontraktów z zawodnikami, wiele z 12 drużyn Overwatch League dokonało przetasowań i wzmocniło swoje składy. Na początku tygodnia doszło między innymi do pierwszej w historii ligi wymiany zawodników między drużynami, gdy ekipy Dallas i Los Angeles Valiant zamieniły się graczami wsparcia. Okienko transferowo-kontraktowe zostało oficjalnie zamknięte i składy zostały zablokowane na resztę inauguracyjnego sezonu. Kolejne ruchy drużyny będą mogły wykonać dopiero po zakończeniu play-offów i finałów Overwatch League w lecie tego roku.

Oto lista dotychczas potwierdzonych transferów i nowych kontraktów z całej ligi:

 • Dallas Fuel: Dołączyli Dong-Jun „Rascal” Kim z Londynu oraz Benjamin „Unkoe” Chevasson z LA Valiant. Pierwsze kontrakty podpisali Dylan „aKm” Bignet oraz Min-Seok „OGE” Son.
 • Florida Mayhem: Pierwsze kontrakty podpisali Joonas „zappis” Alakurtti, Jung-Woo „Sayaplayer” Ha i Sung-Hoon „aWesomeGuy” Kim.
 • Houston Outlaws: Pierwsze kontrakty podpisali Russell „FCTFCTN” Campbell i Won-Hyeop „ArHan” Jeong.
 • London Spitfire: Pierwszy kontrakt podpisał Jang-Hyeon “T1zi” Park
 • Los Angeles Gladiators: Dołączyli Chan-Hyung „Fissure” Baek z London Spitfire oraz Ted „Silkthread” Wang z Los Angeles Valiant. Pierwszy kontrakt podpisał Jun-Woo „Void” Kang.
 • Los Angeles Valiant: Dołączyli Jun-Hyeok „Bunny” Chae z Seoul Dynasty oraz Scott „Custa” Kennedy z Dallas Fuel. Pierwsze kontrakty podpisali Finnbjorn „Finnsi” Jonasson oraz Kyle „KSF” Frandanisa.
 • NYXL: Pierwszy kontrakt podpisał Tae-Sung „Anamo” Jung.
 • San Francisco Shock: Pierwsze kontrakty podpisali Min-Ho „Architect” Park oraz Grant „Moth” Espe.
 • Seoul: Pierwszy kontrakt podpisał Jin-Woo „Gambler” Heo.
 • Shanghai: Pierwsze kontrakty podpisali Gi-Hyeon „Ado” Chon, Eui-Seok „Fearless” Lee, Se-Yeon „Geguri” Kim i Junjian „Sky” He.

Na koniec pozostaje jedynie zaprezentować Przepustkę Sezonową Overwatch League. Przepustka Overwatch League na Twitchu [na sezon 2018 Overwatch League] przeznaczona jest dla zagorzałych fanów gry. To stale ewoluująca VIP-owska odznaka, którą można nosić w grze i na czacie Twitch, i która oferuje dodatkowe opcje w trakcie transmisji oraz dostęp do materiałów zza kulis.

Przepustka Overwatch League oferuje 23 globalne emotki, w tym złote drużynowe i te ze zdolnościami postaci. Poza tym w Overwatch czekają specjalne skórki oraz graffiti. W trakcie sezonu inauguracyjnego przepustka jest dostępna w cenie 29,99 USD. Płynące z niej korzyści będzie można czerpać do rozpoczęcia sezonu 2019 Overwatch League. Emotki i odznaki Twitch oraz zawartość pozostaną wasze na zawsze! Do odebrania nagród w grze wymagane jest połączenie konta Blizzard z kontem Twitch. Więcej informacji znajdziecie tutaj.