Post thumbnail

PUBG Mobile to jeden z najpopularniejszych tytułów na urządzenia mobilne. W czerwcu bieżącego roku osiągnął  400 milonów pobrań i 50 milionów codziennych graczy. Takie liczby zachęcają Tencent do rozwoju sceny esportowej.

W dniu finałów PUBG Mobile Club Open James Yang – dyrektor do spraw esportu w Tencent, powiedział o planach esportowych na rok 2020. Z przedstawionych przez niego informacji wynika, że w nadchodzącym roku scena esportowa PUBGa się rozwinie. Z najciekawszych informacji wynika, że zostanie wprowadzony piramidowy podział na poziomy rozgrywek począwszy od amatorskich Campus Championship do Mistrzostw Świata.

W środku piramidy będą następujce rozgrywki: Pro League w Indonezji, Malezji, Tajlandii oraz Wietnamie. Szczebelek wyżej znajdą się Regional Pro League organizowane dla obu Ameryk oraz Azji Południowej. Najlepsi spotkają się na World Championships.

Łączna pula nagród dla wymienionych rozgrywek wyniesie $5.000.000. Terminarz zostanie podzielony na dwa sezony, jeden z nich rozpocznie się w maju, zaś drugi w październiku. Zapisy wystartują w styczniu.

fot. Tencent