Post thumbnail

Piąta kolejka Ligi Akademickiej jest już za nami! Dzięki temu znamy już kolejne drużyny, które zakwalifikowały się do fazy play-off i będą walczyć o nagrody od AORUS, których wartość przekracza 10 tys. złotych!


Grupa A

Wielkie Derby Śląska pomiędzy Krasnoludami z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Górnikami z Politechniki Śląskiej zakończyły się jednoznacznym zwycięstwem reprezentacji UEKat, którzy zdominowali Górników 2:0 i zapewnili sobie wejście do play-off.

Tym samym dołączają do Tytanów z Politechniki Łódzkiej, którzy co prawda mają jeszcze jeden mecz przed sobą, ale bez względu na wynik sytuacja już nie może ulec zmianie.

Z grupy A wychodzą Tytani PŁ i Krasnoludy UEkat.


Grupa B

Podobna sytuacja ma miejsce w grupie B, gdzie w ostatniej kolejce walczyły ekipy Bachusików z Uniwersytetu Zielonogórskiego i Kryminologów z Wyższej Szkoły Prawa z Wrocławia.

Zwycięstwo Bachusików nie zmieniło sytuacji w tabeli, z której do fazy play-off wychodzą Smoki z Politechniki Krakowskiej i Tyranozaury z Wojskowej Akademii Technicznej.

To właśnie te dwie drużyny zmierzą się ze sobą w najbliższy czwartek. Zwycięzca, wyjdzie z grupy na pierwszym miejscu.


Grupa C

Zwycięstwo Lwów z Politechniki Gdańskiej w meczu z Golemami z Politechniki Warszawskiej zagwarantowało im awans do play-off.

Przed nami ostatnie spotkanie pomiędzy AGHentami AGH i Koziołkami UAM, które zadecyduje o tym, która z drużyn zakwalifikuje się do kolejnej fazy.

Koziołki mają szansę na awans, ale muszą pokonać – dotychczas niepokonanych AGHentów – 2:0. W każdym innym przypadku odpadną z dalszego uczestnictwa w Lidze Akademickiej oddając awans ekipie z Krakowa.


Grupa D

Z grupy D na 100% wyjdą Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej i to bez względu na wynik ostatniego spotkania, które odbędzie się już w najbliższy piątek z Wilkami z Uniwersytetu Warszawskiego.

Z kolei dla Wilków ten mecz jest niezwykle ważny, ponieważ muszą jedynie wygrać jedną mapę z Inżynierami, aby przejść do play-off.

Wynika to z tego, że pozostałe drużyny mają taki sam bilans punktów oraz meczów wygranych do przegranych wynoszący 2-4. Jeśli Wilki wygrają, to przejdą wraz z Inżynierami, jeśli przegrają 2:1, to również przejdą z bilansem 3-4.

Natomiast, jeśli przegrają 2:0, wówczas o awansie zadecyduje czwarty stopień weryfikacji, czyli bilans zabójstw i zgonów.


Najbliższe spotkania

Już w czwartek od godziny 18:00 zaczynamy spotkaniem:

  • Tytani PŁ vs Medycy WUM oraz Smoki z PK vs Tyranozaury z WAT

W piątek przeciwko sobie staną:

  • Koziołki UAM vs AGHenci z AGH oraz Inżynierzy PWR vs Wilki z UW

Faza Play-off

W ramach tej fazy zostaną stworzone 4 pary ćwierćfinałowe według zasady:

  • 1 miejsce z grupy A vs 2 miejsce z grupy B
  • 2 miejsce z grupy A vs 1 miejsce z grupy B
  • 1 miejsce z grupy C vs 2 miejsce z grupy D
  • 2 miejsce z grupy C vs 1 miejsce z grupy D

Kolejne mecze startują już w najbliższy czwartek, od godziny 18:00 na kanale www.twitch.tv/ligaakademicka. Więcej szczegółów dowiecie się odwiedzając stronę ligową www.ligaakademicka.pl oraz profil na FB www.fb.com/ligaakademicka