Post thumbnail

W ostatnich latach scena League of Legends w Polsce nie miała się najlepiej, poniekąd była to zasługa nie wielu turniejów, jakie do tej pory organizowano w naszym kraju. Jednak w ostatnim czasie sytuacja zaczęła się poprawiać, głównie za sprawą Polskiej Ligi Esportowej.

Niestety, pomimo obecności PLE na polskim rynku wciąż gracze, jak i zawodnicy powtarzali, że takich imprez powinno być więcej. Na szczęście prośby te zostały w końcu wysłuchane, bo jak ogłoszono wczoraj na rynek esportowy wchodzi… Telewizja Polsat, która zorganizuje zupełnie nową ligę esportową dla drużyn League of legends. Mowa tutaj o Ultralidze, czyli lidze, do której docelowo zostanie zaproszonych osiem polskich zespołów, które z kolei zawalczą o pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych.

To nie wszystko, jak podkreślono w specjalnym oświadczeniu – Ultraliga ma być czymś zupełnie nowym na naszym rodzimym podwórku, całość ma być zorganizowana w tak profesjonalny sposób, jak jeszcze nigdy przedtem. Dodatkowo widzowie mają być zachwyceni oprawą graficzną i bogatym gronem komentatorsko-eksperckim — brzmi dobrze, prawda?

Co ciekawe, transmisja z nadchodzących rozgrywek ma być prowadząca ze specjalnie wybudowanego studia, które jest elementem innego esportowego projektu telewizji Polsat — kanału Polsat Games, na którym to właśnie ma odbywać się transmisja z Ultraligi. Ponadto widzowie będą mogli śledzić rozgrywki na platformach Twitch oraz YouTube, co na pewno jest pozytywną informacją, szczególnie dla osób, które już dawno zrezygnowały z telewizji.

Wydarzenie ma się rozpocząć 1 października i będzie odbywać się w każdy poniedziałek i wtorek. Całość ma być zwieńczona fazą play-off, która odbędzie się na LAN'ie. Niestety na ten moment nie poznaliśmy zespołów, które wezmą udział w rozgrywkach. Chyba przyznacie, że stwierdzenie "Polska wersja LCS", jest jak najbardziej na miejscu.

fot. Ultraliga