Post thumbnail

Polska zapewnia sobie miejsce w turnieju Starcraft II Nation Wars V

admin 24 marca 2018

Wczorajszego dnia o godzinie 14:00 rozpoczął się decydujący mecz dla Polski oraz Austrii stawką było zakwalifikowanie się do turnieju Starcraft II Nation Wars V po pięciu mapach Polacy wygrywają starcie 4:1!

Wszystko układało się po naszej myśli już od samego początku, mecz rozpoczął się walką pomiędzy Soul (terran) a Jumanji (protoss). Polski reprezentant poradził sobie bez większych kłopotów na mapie blackpink i kontynuował swoje zmagania tak długo, dopiero nie pojawił się przeciwnik godny zatrzymania naszego rodaka.

Polakowi szło na tyle dobrze, że został pokonany dopiero na czwartej mapie, przez Austriackiego gracza HateMe (zerg) wcześniej jednak pokonał jeszcze gracza Chess (terran). Na tablicy widniał więc wynik 3:1 dla Polski, co stawiało nas w bardzo komfortowej sytuacji, gdyż do zwycięstwa brakowało nam jednej wygranej mapy. Ostatnią cegiełkę dołożył zawodnik MaNa (protoss) wygrywając nad graczem HateMe i jednocześnie kończąc spotkanie 4:1.

Oprócz Polaków wystąpi czternaście innych reprezentacji takich jak: Wielka Brytania, Norwegia, Ukraina, Kanada, Chiny, Finlandia, Meksyk, Holandia, Stany Zjednoczone oraz Włochy.

Pozostało zatem cztery miejsca, o które powalczą dzisiaj:

Szwecja – Wietnam  14:00

Tajwan – Rosja   16:00

Brazylia – Boliwia  18:00

Niemcy – Hiszpania  20:00

Wszystkie mecze możecie oglądać na kanale twitch.tv OgamingInter lub na oficjalnej stronie tutaj.