Post thumbnail

Pierwszy tydzień Ultraligi już za nami. We wczorajszym, drugim dniu rozgrywek po raz kolejny nie zabrakło emocji i wyrównanej walki. Drugi dzień okazał się nadwyraz udany dla zawodników Illuminar Gaming oraz Szaty Maga, którzy zanotowali swoje pierwsze punkty w rozgrywkach.

Illuminar Gaming pierwsze punkty zgarnęło dzięki pokonaniu Wisły Płock. Starcie to było stosunkowo wyrównane we wczesnej fazie gry, jednak z czasem Mistrzowie Polski pokazali na co ich stać i ostateznie pokonali swojego oponenta, spychając go tym samym z fotelu lidera.

Natomiast jeżeli chodzi o Szate Maga, to tutaj ekipa ta odniosła stosunkowo łatwe zwycięstwo w starciu z Valkiria Esports. Tym samym Valkiria spada na ostatnie miejsce tabeli i wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym tygodniu ich sytuacja się nie zmieni. Zwycięstwa odnotowały także dwie inne ekipy – Pompa Team, która pokonała R-SIXTEAM i podtrzymała swoją dominację, a także Akademia Ultraligi, która ku zaskoczeniu wszystkich rozgromiła Piast Gliwice Esports.

Jeżeli chodzi o klasyfikację generalną po pierwszym tygodniu, to na pierwszym miejscu meldują się zawodnicy Pompa Team, natomiast drugie miejsce okupują zawodnicy Akademii Ultraligi, co jest pewnego rodzaju sensacją. Podobnie sprawa ma się w przypadku trzeciego miejsca, gdzie uplasowała się Szata Maga. Z kolei poza podium znaleźli się kolejno Illuminar Gaming, Wisła Płock, Piast Gliwice, R-SIXTEAM oraz wspomniana wcześniej Valkiria Esports.

Kolejne rozgrywki Ultraligi rozpoczną się już w poniedziałek 29 października i co ciekawe potrwają aż do środy. Transmisję będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Polsat Games w serwisie Twitch lub na kanale 16. Cyfrowego Polsatu.

fot. Polsat Games/Ultraliga