Post thumbnail

Ranking HLTV: Marzenia EPC o powrocie do czołowej trzydziestki oddalają się

admin 23 stycznia 2019

Za nami już odliczanie dwudziestu najlepszych zawodników CS:GO przygotowany przez serwis HLTV.org. Tym samym wracamy do normalności i prezentujemy najnowsze notowanie rankingu najlepszych zespołów CS:GO.

Tym razem czeka nas wiele zmian. W pierwszej dziesiątce najważniejszą zmianą jest podmianka wicelidera – Team Liquid spycha Natus Vincere na najniższy stopień podium. Również FaZe Clan ma powody do radości, bo formacja ta awansowała o dwie pozycję w górę, na piąte miejsce.

Awans FaZe sprawił, że spadki zaliczając dwie inne formacje – MIBR, które spada na szóste miejsce oraz Ninjas In Pyjamas, które obecnie plasuje się siódmej pozycji. Zaraz za NIP-em znalazło się Fnatic, które awansowało o jedną pozycję. Pierwszą dziesiątkę zamyka z kolei spadek NRG Esports o jedną pozycję na dziewiąte miejsce oraz… ENCE eSports, które awansowało z jedenastego miejsca do właśnie czołowej dziesiątki zestawienia.

Jeżeli chodzi o polskie akcenty, to zaczynamy od spadku ex-Teamu Kinguin (Esports Performance Center) – formacja WIktora „TaZa” Wojtasa oddala się od powrotu do czołowej trzydziestki za sprawą najnowszego spadku o trzy lokaty w dół – 34. miejsce. Spadek także po stronie AGO Esports, ekipa ta spada o cztery oczka w dół na 39. miejsce. Virtus.pro także nie ma powodów do radości, zespół ten spada o 17. pozycji w dół i ląduje na 140. miejscu.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku – Izako Boars, X-Kom Team oraz Actina PACT. Każda z tych formacji zaliczyła awans, pierwsze dwa zespoły o jedną pozycję, a PACT o dwie.

fot. ESL