Post thumbnail

Ranking HLTV: Powrót Na’Vi na podium, kolejne spadki Polskich zespołów

admin 22 maja 2018

Kolejny tydzień to i kolejne notowanie rankingu HLTV. Tym razem znacznie więcej zmian niż w ubiegłym tygodniu. Przede wszystkim mousesport spada z najniższego stopnia podium na rzecz Natus Vincere.

Kolejną ważną zmianą w pierwszej dziesiątce jest trzypunktowy awans Team Liquid. Zespół ten obecnie wskoczył na szóstą pozycję wyprzedzając Cloud9, SK Gaming, a także Ninjas in Pyjamas. A skoro już wspomnieliśmy NIP, to warto dodać, że tym razem zespół ten zalicza dwu miejscowy spadek na dziewiątą pozycję.

Na tym kończymy raport z pierwszej dziesiątki i przechodzimy dalej. Tutaj nieco gorsze wieści, Virtus.Pro zalicza ponownie spory spadek o trzy pozycję, tym samym NEO i spółka znaleźli się na 18 pozycji i w przypadku słabego występu na StarSeries i-League S5 należy spodziewać się, że wypadną oni poza pierwszą dwudziestkę. W takiej sytuacji będzie to najniższa lokata tej drużyny w historii.

Przejdźmy jednak dalej, bo kilka pozycji za Virtus.pro znalazło się AGO Esports, które ponownie spada o jedną pozycję i po raz kolejny wypada poza pierwszą dwudziestkę, plasując się obecnie na 21 miejscu.

Również spore spadki zaliczają Team Kinguin, które spada o osiem pozycji na miejsce 46, a także X-Kom Team, który również traci, ale tym razem aż 15 pozycji, plasując się na 66 miejscu. Także Izako Boars oraz PRIDE notują spadki swoich pozycji, „dziki” o 15 miejsc, co daje im miejsce 153, natomiast „orły” spadają o aż 47 pozycji i obecnie są na 197 miejscu.

Jedynymi formacjami, które w tym tygodniu zyskują jest PACT, które zalicza awans o 14 pozycji na miejsce 108 oraz Pompa Team, która notuje skromny, bo trzypunktowy awans na 107 miejsce. Natomiast poza pierwszą dwusetką znalazło się tomorrow.gg, które awansowało o dziewięć pozycji na miejsce 236.