Post thumbnail

Rewolucja w szeregach mousesports – chrisJ i jego koledzy odsunięci!

admin 4 lutego 2019

Ostatnie niezadowalające wyniki ekipy Chrisa “chrisJa” de Jonga doprowadziły do przebudowy w organizacji mousesports. Otóż właśnie chrisJ, jego kolega Martin “STYKO” Styk oraz szkoleniowiec drużyny – Sergey “Imbt” Bezhanov zostali odsunięci od głównego składu. Najprawdopodobniej szalę goryczy przelało słabe wystąpienie w ramach europejskiego Minora w Katowicach przed Majorem.

Jesteśmy pewni, że nie była to łatwa decyzja, ponieważ sam Chris “chrisJ” de Jong cieszy się niemal 6-letnim stażem w niemieckiej organizacji. Co prawda zdarzało się, że trafiał on już na ławkę rezerwowych podobnie jak STYKO, co więcej ten nawet był wypożyczony przez pewien okres do Cloud9, lecz ostatecznie pozostał z myszami. Sam wyżej wymieniony, odsunięty od składu szkoleniowiec jest częścią ekipy od 2016 roku i pomógł swoim podopiecznym w uzyskaniu zwycięstwa na Majorze w Budapeszcie, w 2018 roku w ramach V4 Future Sports Festival. Szkoleniowiec mysz był obecny również przy triumfach ekipy na takich turniejach jak ESL One: New York 2018; StarLadder & i-League StarSeries Season 4 czy ESG Tour Mykonos 2017.

Jak sami przyznają włodarze niemieckiej organizacji – celem roszad jest stworzenie nowego startu i zagwarantowanie świeżości swoim podopiecznym, zwłaszcza po klęsce na Minorze w Górnym Śląsku. Nic nie może trwać wiecznie, zwłaszcza w obecności problemów i klęsk.

Oto komentarz drużynowego kolegi, odsuniętych od składu zawodników – Miikka “suNnyego” Kemppiego do rewolucji w zespole: “Rozstanie po półtora roku i dziewiętnastu turniejach offline nie jest łatwe, jednak czasami kilka kroków w tył może stać się wieloma krokami w przód. Nie czujemy do siebie żadnej urazy czy wrogości, ale po prostu wpadliśmy w sytuację bez wyjścia i coś musiało się zmienić. Dla nas wszystkich był to najbardziej udany okres i liczę, że to zmieni nasze kariery na lepsze. Dziękuję wam za wszystko. Nie mogę się doczekać nowego i świeżego rozdziału, w którym znów będziemy mogli być stałym kandydatem do tytułów”.

Jeszcze nie wiemy jak potoczą się losy odsuniętych zawodników i szkoleniowca, ani jak będzie wyglądał skład mousesports za jakiś czas.

Tak prezentuje się aktualnie skład mousesports:

  • Tomáš „oskar” Šťastný
  • Robin „ropz” Kool
  • Miikka „suNny” Kemppi
  • Chris „chrisJ” de Jong – odsunięty ze składu
  • Martin „STYKO” Styk – odsunięty ze składu
  • Sergey „lmbt” Bezhanov – trener, odsunięty ze składu

fot. hltv.com