Post thumbnail

Zakończyły się zmagania w ramach pierwszego w historii turnieju Fortnite w czasie Intel Extreme Masters Katowice – ESL Katowice Royale. Po siedmiu rozgrywkach w trybie duo poznaliśmy najlepszą ekipę, która sięgnęła po mistrzowski tytuł i zgarnęła 10 tysięcy dolarów.

Zdecydowanie bezkonkurencyjnym zespołem został duet w składzie Mateusz „Richart” Trawicki i Aleksander „Mocarzz” Karolczyk. Wspomniani zawodnicy na swoim koncie zgromadzili dorobek 366 punktów, wygrywając tylko jedną z siedmiu gier. Jednak w każdej z kolejnych gier obaj zawodnicy zdobywali wiele eliminacji, plasując się na wysokich pozycjach.

Co ciekawe, Richart i mocarzz to zawodnicy niereprezentujący żadnej z organizacji, co sprawiło, że wynik można uznać za stosunkowo sensacyjny. Jeszcze przed startem imprezy faworytami byli zawodnicy Devils.one oraz AGO Esports, którzy faktycznie na papierze zgromadzili najlepszych graczy.

Na drugim miejscu uplasowali się Wilq0o oraz Monk_i, którzy za swój występ otrzymali 7500 dolarów. Na najniższym stopniu podium znaleźli się J4chu oraz dzejbol, którzy otrzymali 5000 dolarów. Z kolei już jutro startują zmagania w ramach trybu solowego.

Poniżej pierwsza dziesiątka:

  1. Richart, Mocarzz
  2. Wilq0o, Monk_i
  3. J4chu, dzejbol
  4. kiNNGGftw, Sake
  5. So Bad NeiSiK, starxo_
  6. Hoopek, Sk1x
  7. Sajimon, Smiley
  8. laidbackxD, kamxon
  9. Shikuni, Macius
  10. Precious, Advise

fot. Twitch.tv/ESL_Fortnite