Post thumbnail

Wszystko wskazuje na to, że League of Legends Champions Korea w końcu doczeka się swojego własnego obiektu. W nowym budynku miałyby się odbywać wszystkie mecze w ramach LCK (Koreańska liga, odpowiednik LCS), a także pomniejsze turnieje organizowane prez, Riot Games. Finansowaniem, jak i budową całego obiektu ma się zająć osobiścię Riot Games.

Do tej pory mecze w ramach koreańskich lig odbywały się na przemian w Nexon Arenie oraz OGN e-Stadium. Jednakże budowa nowego obiektu na potrzeby rozgrywek może nieść ze sobą zmiane firmy, która zajmowała się transmisją. Obecnie to zadanie pełniły dwie spółki – OGN oraz SPOTV.

Nowy obiekt o wdzięcznej nazwie „LoL Park” ma wprowadzić koreańską ligę w zupełnie nowy etap rozwoju. Sam budynek ma pomieścić 450 fanów, co znacznie przekracza liczbę możliwych wejść w przypadku pozostałych obiektów tego typu. LoL Park powstanie na trzecim piętrze wieżowca Gran Seoul Building i będzie zbudowany w stylu tradycyjnej areny z dużą sceną pośrodku, oczywiście w klimatach League of Legends.

Ze wstępnych informacji wynika, że pierwsi fani przekroczą drzwi nowego studia już we wrześniu 2018 roku. Jak informuje Lee Seung-Hyun, prezes Riot Games Korea, nowy obiekt to jeden z planów inwestycyjnych, na poczet rozwoju sceny e-sportowej w Korei, na którą Riot Games zapewnił 28 milionów dolarów.