Post thumbnail

To było do przewidzenia – Polsat Games po rewelacyjnym debiucie wciąż rozwija swoją ramówkę. Dzięki współpracy z RIot Games przy okazji pierwszego sezonu Ultraligi stacja ta uzyskała koncesję na transmisję rozgrywek League of Legends European Championships, które wystartują już w najbliższy piątek.

Przypomnijmy, że pozyskanie koncesji od Riot Games oznacza, że tylko Polsat będzie transmitować rozgrywki LEC, MSI oraz Mistrzostwa Świata Worlds 2019. Warto także dodać, że przedsmak tego mogliśmy zobaczyć już w minionym roku, kiedy to Polsat transmitował ostatnie Mistrzostwa Świata 2018 w League of Legends.

Polsat Games wygrało przetarg, w którym brały udział też inne podmioty – ESL Polska oraz Fantasy EXPO. Na korzyść Polsatu przemówiło olbrzymie, niezwykle profesjonalne zaplecze, doskonałe grono ekspertów i komentatorów, a także świetnie przygotowane studio, które sprawiło, że polskie rozgrywki i transmisję wskoczył na zupełnie nowy poziom.

Umowa Polsat Games i Riot Games została zawarta na okres dwóch lat. Wszystkie rozgrywki nadchodzącego wiosennego splitu LEC obejrzycie na oficjalnym kanale Polsat Games na Twitchu oraz YouTube i w telewizji.

fot. Polsat Games