Post thumbnail

Riot Squad ogłosiło, że kończy przygodę ze składem CS:GO!

W poście na Twitterze organizacja wyjaśniła, że ostatnie zmiany w strukturze kwalifikacji ESL Pro League przyczyniły się do podjęcia decyzji o rozwiązaniu sekcji CS:GO.

Riot Squad weszło na scenę w czewcu 2019 roku, kiedy to przejęło Bad News Bears, który wtedy dowodzony był przez Josha "shinobi" Abastado. Po nieudanym występie na ESEA MDL Season 31 zespół dokonał korekty swojego składu, podpisując kontakt z Jonathanem "Jonji" Careyem oraz Pujanem "FNS" Mehtą. 

Ta zmiana spowodowała, że Riot Squad zakwalifikowało się do finałów MSI MGA 2019, gdzie zostali wyeliminowani po porażkach z ViCi Gaming i Epsilon eSports, a także osiągnęli miejsce finałowe w ESEA MDL Season 32. Pomimo pokonania INTZ eSports w internetowej części play-offów, nie zdołali wygrać z nimi w wielkich finałach offline.

Drugie miejsce wywalczone przez Riot Squad na ESEA MDL Global Challenge Season 32, zostało szybko stracone po zmianach w strukturze ESL Pro League. Slota na turnieju straciły 24 drużyny, w tym Riot Squad. Niedługo po tym amerykańska organizacja ogłosiła odejście z CS:GO. 

Zespół będzie trzymał się razem i będą rywalizować pod tagiem Bad News Bears. Obecnie przygotowują się do zamkniętych kwalifikacji na FLASHPOINT. 

Bad News Bears wygląda następująco:

  • Peter "ptr" Gurney
  • Mitch "mitch" Semago
  • Jonathan "Jonji" Carey
  • Austin "crashies" Roberts
  • Michael "Grim" Wince

Fot. twitter.com/RiotSquad