Post thumbnail

Rogue wygrywa Twitch Rivals Apex Legends Showdown, Dizzy i spółka na drugim miejscu!

admin 13 kwietnia 2019

Za nami wielki finał pierwszego w historii LANa w Apex Legends w ramach Twitch Rivals. Jeszcze do końca drugiej tury kwalifikacji wszyscy byli przekonani, że to zawodnicy NRG Esports sięgną po pewne zwycięstwo, jednak w wielkim finale czekała nas niemała niespodzianka.

Dizzy i spółka w pierwszej grze pomimo ponad dwudziestu eliminacji znaleźli się dopiero na trzecim miejscu ze względu na zajęcie niskiej pozycji. Pierwsze starcie zwyciężyli zawodnicy Pepega, a zaraz za nimi znaleźli się reprezentanci TAMAMDIR. W drugiej rundzie NRG Esports ponownie posiadało najwięcej eliminacji, jednak po raz kolejny niska pozycja pozbawiła ten zespół sporej części punktów, co sprawiło, że raz jeszcze zajął on najniższy stopień podium.

Niespodziewane zwycięstwo w drugiej grze zgarnęli zawodnicy Wakanda Trihards, a zaraz za nimi uplasowali się gracze Rogue. Ostatnią – trzecią grę zdominowała ekipa HusKerrsa (Rogue), która dzięki świetnemu pozycjonowaniu była w stanie zwyciężyć. Na drugim miejscu znaleźli się gracze Perrymones, a podium uzupełniło raz jeszcze TAMAMDIR. Z kolei NRG powtórzyło scenariusz z dwóch poprzednich gier – najwięcej eliminacji, niska pozycja, co dało finalnie tej drużynie czwarte miejsce.

Po podliczeniu wszystkich zdobytych punktów przez każda z drużyn ostatecznie to Rogue zwyciężyło pierwszą edycję Twitch Rivals w Apex Legends, zgarniając ponad 74 tysiące dolarów. Tytuł wicemistrzowski i 41 tysięcy dolarów trafiło w ręce NRG Esports, a na trzecim miejscu uplasowało się TAMAMDIR, zdobywając 30 tysięcy dolarów.

fot. Twitch