Post thumbnail

Pomimo że faza zasadnicza LEC zakończyła się niespełna dwa tygodnie temu, to dopiero wczoraj organizatorzy najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends w Europie oficjalnie przyznali nagrody w kategorii „Najlepszy Trener” oraz „Najlepszy Nowicjusz".

Pierwszy tytuł powędrował w ręce Andre Guilhoto, czyli szkoleniowca Origen. Podopieczni Portugalczyka w tym sezonie zaskoczyli swoją rewelacyjną dyspozycją. Pomimo początkowych problemów Origen było w stanie zakończyć zmagania w fazie zasadniczej na drugim miejscu, plasując się tuż za G2 Esports.

Z kolei drugi z tytułów trafił w ręce polskiego zawodnika – Oskara „Selfmade'a” Boderka, który w tym sezonie zadebiutował w rozgrywkach LEC. Jungler SK Gaming już w pierwszych meczach zaprezentował się z rewelacyjnej strony, często stając się najważniejszym zawodnikiem swojej drużyny. SK Gaming zmagania w fazie zasadniczej zakończyło na szóstej pozycji.

Warto dodać, że Selfmade pokonał w wyścigu o tytuł najlepszego nowicjusza m.in. Tima „Nemesisa” Lipovseka, czyli midlanera Fnatic, a także midlanera Splyce Marka „Humanoida” Brazda. To jeszcze nie koniec nagród, bo już za tydzień dowiemy się, kto zostanie MVP całego sezonu.

fot. LoL Esports