Post thumbnail

Tego chyba nikt się nie spodziewał – Rogue zdobywa swoje pierwsze zwycięstwo w wiosennym sezonie LEC. Formacja Oskara „Vandera” Bogdana pokonała dziś pierwotnego faworyta rozgrywek, czyli Misfits Gaming.

W czasie wyboru bohaterów Rogue zaskoczyło – Kikis zdecydował się na wybór… Pantheona do dżungli. Jak się okazało, wybór Pantheona był dobrą decyzją, bo to właśnie tą postacią Kikis był w stanie zabezpieczyć pierwszą krew, zabijając Maxlore'a i ratując przy tym swojego midlanera. To jednak nie był koniec zaskoczeń, bo z czasem Rogue zabezpieczyło kolejne dwa zabójstwa. Jednak w kolejnych minutach sielanka się skończyła i Misfits odpowiedziało, zdobywając trzy eliminacje i smoka.

W następnych minutach Misfits doprowadziło do wyrównania, jednak wciąż inicjatywa była po stronie Rogue, które po dwudziestej minucie ponownie wyszło na prowadzenie, eliminując Hans Sama i Maxlore'a. To zapewniło Rogue Barona, a także pierwszą wieżę Misfits na środku. To był kamień milowy dla Rogue, bo w kolejnych minutach Rogue powiększało przewagę.

W 26. minucie Rogue zdobyło inhibitor na środkowej linii, jednak to nie był koniec, bo Rogue zaraz po tym ruszyło dalej, wygrywając swoje pierwsze starcie i doprowadzając do prawdziwej sensacji, czyli do pokonania Misfits Gaming.

fot. LoL Esports