Post thumbnail

Coraz więcej organizacji e-sportowych stara się poszerzać swoje horyzonty. W pewnym momencie okazuje się, że jedna drużyna w obrębie danej gry to za mało, dlatego coraz częściej powstają akademickie zespoły. Co to takiego?  

Drużyny młodzików, które są pewną rezerwą dla organizacji. Mogą być wysyłani na inne turnieje, podczas gdy główny skład akurat jest zajęty. Problem jednak w tym, że czasem drużyna-akademia zapisuje się na imprezę, gdzie oryginalna ekipa otrzymała już zaproszenie. Co w takiej sytuacji?

ESL wypowiada się jasno – w obrębie danego turnieju każda organizacja może wystawić tylko jeden skład. Nie ma tutaj znaczenia, czy zespół zakwalifikował się do turnieju, czy został zaproszony. Wyjątkiem od reguły jest sytuacja, gdy organizacja przedstawi plan odsprzedania wybranego zespołu na cztery tygodnie przed imprezą. W takiej sytuacji dodatkowy skład może brać udział w turnieju, ale musi pojawić się pod nową banderą.

Skąd to całe zamieszanie? Na ESL One Cologne 2017 została zaproszona drużyna Fnatic, jednak na otwarte kwalifikacje zapisała się ekipa Fnatic Academy. Według regulaminu nie ma zatem możliwości, by jedna organizacja wystawiła dwóch swoich przedstawicieli…