Post thumbnail

Stypendia dla esportowców? Takie rzeczy tylko w Sosnowcu!

admin 7 lutego 2020

Władze Sosnowca zdecydowały się wprowadzić stypendia dla esportowców. Kwota wsparcia może wynosić nawet 1000 złotych!

Esport to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża, do tej pory to głównie prywatne instytucje inwestowały swoje pieniądze w sporty elektroniczne. Niedawno jednak państwo zainteresowały się tą dziedziną poprzez, chociażby powołanie Narodowej Drużyny Esportu, niektóre szkoły otwierają klasy e-sportowe, a w Sosnowiecki samorząd zdecydował się wprowadzić stypendia dla esportowców. Jest to kolejny krok, w przód dla tej branży, dotychczas stypendia otrzymywali uczniowie wykazujący się wybitnymi osiągnięciami w nauce czy w sporcie tradycyjnym, a dziś również gracze. 

"Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnych form aktywności, ale wiem, że w sporcie elektronicznym również potrzebny jest wysiłek fizyczny, dbałość o formę czy dietę, aby osiągnąć sukces. Myślę, że esport może stać się również formą promocji aktywności fizycznej – Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński."

Takie działania pokazują, że esport w Polsce zaczyna być traktowany coraz poważniej, a społeczeństwo przestaje postrzegać esportowców stereotypowo. Cóż jeśli marzysz o karierze profesjonalnego gracza, to może pora na przeprowadzkę do Sosnowca?