Post thumbnail

Trzy polskie ekipy odpadają z kwalifikacji do GG League 2019

admin 24 marca 2019

Wczorajszy dzień na pewno nie ułożył się pomyśli polskich kibiców. Aż trzy polskie ekipy kończą swoją przygodę z LANowymi kwalifikacjami do Good Game League 2019. Porażki w decydujących starciach zaliczyło Actina PACT, 2k19 oraz Codewise Unicorns.

Mirage – pro100 16:6 (10:5, 6:1) 2k19 – BO1

Wymiana zawodników tuż przed startem kwalifikacji nie okazała się trafną decyzją dla 2k19. Tomasz ToM223"  Richter i spółka dobrze zaczęli to spotkanie jednak wraz z kolejnymi rundami zaczęli stopniowa słabnąć, oddając kolejne punkty na konto rywala. Pierwszą połowę Polacy przegrali 5:10. W drugiej części spotkania biało-czerwoni nie mieli już nic do powiedzenia, błyskawicznie ulegając rywalowi 1:6.

Inferno – Codewise Unicorns 16:12 (10:5, 6:7) Actina PACT – BO1

Niespodziankę sprawili nam gracze Codewise, którzy dość zaskakująco pokonali Actina PACT, eliminując ten zespół z dalszych rozgrywek. Jednorożce od początku dyktował warunki, co pozwoliło im wygrać pierwszą połowę 10:5. W drugiej części tego pojedynku Actina PACT nawiązała wyrównaną walkę, zaczynając wychodzić na prowadzenie. Pomimo tych trudności Falon i spółka byli w stanie wyszarpać brakujące sześć rund i zakończyć to spotkanie na swoją korzyść.

Tricked Esports 2:0 (Nuke – 16:5, Dust 2 – 16:12) Codewise Unicorns- BO3

Co udało się z Actina PACT nie udało się z Tricked Esport. W decydującym starciu o awans do rundy play-off nadwiślańska formacja poległa. Pierwsza mapa – Nuke była fatalna w wykonaniu Codewise, które zostało rozgromione 16:5. Nieco lepiej wyglądała sytuacja na Dust2, gdzie Polacy nawiązali zaciętą walkę, wychodząc na prowadzenie 8:7 w pierwszej połowie. Niestety po zmianie stron Tricked przejęło inicjatywę, pewnie wygrywając 9:4 (16:12).

Tym samym na placu boju pozostała już tylko jedna rodzima formacja – Devils.one, która za chwilę stoczy pojedynek z Tricked Esports o bezpośredni awans na finały Good Game League 2019. Spotkanie to możecie oglądać na oficjalnym kanale GG League w serwisie Twitch.

fot. ESL