Post thumbnail

Turnieje Games Clash Masters odwołane z powodu pandemii

Marcin Kapusta 8 kwietnia 2020

Games Clash ogłosiło, że odwołali dwa międzynarodowe turnieje esportowe zaplanowane na rok 2020. Pula nagród miała wynosić 100 tysięcy dolarów!

Polski organizator turnieju został zmuszony do przystosowania się do panującej sytuacji epidemiologicznej, albo poprzez zawieszenie lub odwołanie zawodów, albo przeniesienie ich do internetu.

Pierwszy z dwóch eventów, Games Clash Arena, miał odbyć się w dniach 5-7 czerwca w Gliwicach, natomiast Gdynia miała być gospodarzem cyklu trzy miesiące później, w dniach 11-13 września.

Games Clash napisało w oświadczeniu:

Z wielkim smutkiem, ale niestety z uwagi na globalne zagrożenie koronawirusem (COVID-19) Games Clash Arena 2020 w Gliwicach oraz Games Clash Masters 2020 w Gdyni zostają na ten moment zawieszone.

Koronawirus (COVID-19) to realne i globalne zagrożenie, a niemal na całym świecie wzrasta liczba zachorowań. Trzymamy kciuki za wszystkie służby i instytucje pracujące nad zwalczeniem problemu oraz zachęcamy Was do stosowania się do oficjalnych zaleceń. Zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych gości, pracowników oraz partnerów zawsze było i pozostanie dla nas najważniejsze. Wierzymy, że kiedy zagrożenie minie, jeszcze nie raz spotkamy się na trybunach esportowych zmagań. Wszyscy uczestnicy, którzy zakupili bilety na wydarzenie wkrótce otrzymają możliwość zwrotu.

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, pracowników i partnerów zawsze było i pozostanie dla nas najważniejsze. Będziemy pracować nad tym, by historia, którą stworzyliśmy podczas naszych wydarzeń, była kontynuowana. Wierzymy, że kiedy zagrożenie się skończy, spotkamy się ponownie.

Wiele wydarzeń zostało dotkniętych szalejąca na świecie pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Kolejnym w kolejce jest Moche XL Esports, zaplanowany na 27-28 czerwca, którego organizatorzy – E2Tech mają wkrótce podjąć decyzję dotyczącą eventu.

 

Fot. Games Clash