Post thumbnail

Za nami pierwszy, inauguracyjny dzień Ultraligi, czyli "Polskiej wersji LCS", której głównym twórcom i promotorem jest Telewizja Polsat. W pierwszym dniu naprzeciw siebie stanęło osiem, czołowych polskich formacji, które zawalczyły o pierwsze punkty w klasyfikacji.

Zanim jednak przejdziemy do wyników z pierwszego dnia – kilka odczuć z mojej strony. Przede wszystkim wykonanie, tutaj należy się spora pochwała dla organizatora za naprawdę profesjonalne podejście do tematu. Studio, pomimo tego, że stosunkowo proste, to robi wrażenie na widzu. Jeżeli chodzi o komentarz, analizę, to tutaj także Polsat zrobił kawał dobrej roboty.

Reasumując, otrzymaliśmy na prawdę kawał dobrej ligi, która na pewno obierze miano najważniejszej imprezy na polskiej scenie League of Legends. Warto także dodać, że sami zawodnicy wyglądali na zadowolonych, nie wspominając o widzach, którzy byli pod wrażeniem całości. Jedyne o co można mieć pretensję, to słaba jakość dźwięku w przypadku tranmisji telewizyjnej i to w zasadzie tyle. Zdaje się wiec, że Ultraliga okazała się naprawdę sporym sukcesem i pozostanie na polskiej scenie na bardzo długo.

A teraz przechodzimy do obiecanych wyników – w pierwszym dniu Wisła Płock pokonała Szatę Maga. Spotkanie to było stosunkowo nudne, bo od początku do końca Wisła dyktowała warunki, gromiąc zawodników Szaty Maga. Z kolei nieco inaczej miało się spotkanie pomiędzy Akademia Ultraligi, a Valkiria Esports. Tutaj oglądaliśmy wyrównane, pełne zwrotów akcji spotkanie, które ostatecznie zwyciężyli zawodnicy Akademii.

Niewątpliwie spotkaniem wieczoru było starcie pomiędzy dwoma potęgami polskiej sceny – Illuminar Gaming oraz Pompa Team. Ku zaskoczeniu lepsi w tym spotkaniu okazali się gracze spod szyldu Pompy, którzy stosunkowo łatwo pokonali graczy IG. Pierwszy dzień rozgrywek zakończyliśmy spotkaniem pomiędzy R-SIXTEAM a Piast Gliwice Esports, starcie to było zdecydowanie najdłuższe i najbardziej zacięte, a koniec-końców wygrali je reprezentanci gliwickiego klubu.

Kolejne spotkania w ramach Ultraligi już dziś wieczorem. Transmisję z rozgrywek obejrzycie na oficjalnym kanale Polsat Games (Cyfrowy Polsat poz. 16), a także na oficjalnym kanale Polsat Games w serwisie Twtich.

fot. ESL Polska