Post thumbnail

Czas na kolejne podsumowanie zmagań czołowych polskich formacji League of Legends w Ultralidze. Miniony dzień zapewnił nam wiele emocji i niespodzianek, większość ze spotkań była nie lada widowiskiem, co zapewniło zarówno oglądającym, jak i samym zawodnikom sporo zabawy.

Podsumowanie zaczynamy od prawdziwej bomby – pojedynku Wisły Płock z R-SIXTEAM. Omawiane starcie było bardzo wyrównane, jednak do czasu, bo od 17. minuty zawodnicy R-SIXTEAMU zaczęli dominować. Po raz kolejny byliśmy świadkami rewelacyjnej dyspozycji Shlatana, który nie tylko zapewnił swojej formacji kolejne ważne zwycięstwo, ale także zdobył tytuł MVP spotkania. Co ciekawe, w ankiecie przed spotkaniem nie dawano szans podopiecznym Avahira – Wisła otrzymała 71%, R-SIXTEAM tylko 29% głosów.

Emocji i zaskoczeń także nie zabrakło w drugim starciu, gdzie rywalizowało Illuminar Gaming oraz Szata Maga. Przed spotkaniem widzowie ocenili szansę Delorda i spółki na 53%, natomiast na zwycięstwo Szaty postawiło 47% głosujących. Jeżeli chodzi o sytuację na Summoners Rift, to tutaj obserwowaliśmy zaciętą walkę, którą z czasem coraz wyraźniej dominowała Szata Maga. Sytuacja zmieniła się w 25. minucie, kiedy to IG zagrało va banque i… doprowadziło do ACE'a, odbierając zwycięstwo z rąk Szaty. MVP spotkania został Humanoid.

Trzecie spotkanie – Valkiria Esports kontra Piast Gliwice – stosunek głosów przed meczem – 81% głosujących postawiło na Valkirie, a jedynie 19% na Piast Gliwice. Spotkanie? Kompletna dominacja Valkirii, Snoower i spółka dali popis swoich umiejętności i pokazali, że to nie ostatnie słowo Valkirii – zdecydowanie częściej chcemy oglądać tak dobrze grający ten zespół. MVP spotkania został Snoower.

Drugi dzień szóstego tygodnia zakończyliśmy jednostronnym spotkaniem pomiędzy Pompą Team a Akademią – w ankiecie przedmeczowej 60% postawiło na Pompę, a 40% na Akademie. Dyspozycja Pompy była w tym spotkaniu na tyle dobra, że bez większych przeszkód poradzili sobie z rywalem. MVP spotkania został Mystiques.

Kolejne spotkania już dziś – poniżej rozpiska, kto z kim i o której.

fot. Ultraliga