Post thumbnail

Za nami pierwszy dzień siódmego tygodnia Ultraligi, czyli ostatniego tygodnia fazy zasadniczej. Po wczorajszych spotkaniach doszło do kolejnego rozstrzygnięcia – R-SIXTEAM po wymianie swojego junglera i kolejnym zwycięstwie było w stanie zapewnić sobie awans do rundy play-off.

Wczoraj R-SIXTEAM rywalizowało z Valkiria Esports. W przedmeczowym głosowaniu aż 70% postawiło na zwycięstwo Shlatana i spółki. Na Valkirie natomiast postawiło jedynie 30% głosujących. Jeżeli chodzi o samo starcie, to określę je następującymi słowami – kompletna dominacja podopiecznych Avahira. MVP spotkania został po raz czwarty w tym sezonie Matislaw.

Ciekawa sytuacja wydarzyła się z kolei w grupie mistrzowskiej – tutaj Szata Maga okazała się lepsza od Pompa Teamu i tym samym zyskała pozycję wicelidera. Natomiast Pompa spadła z fotela lidera na trzecie miejsce. MVP spotkania został T4nky.

Kolejnym starciem była walka pomiędzy Akademią, a Illuminar Gaming. W ankiecie 63% zagłosowało na IG, natomiast 37% zdecydowało się postawić na Akademie. Samo starcie było po raz kolejny jednym wielkim popisem umiejętności IceBeasto, który po raz kolejny zapewnił oglądającym niezłe show, a swojej formacji zwycięstwo – zostając tym samym MVP.

Natomiast wczorajszy dzień zakończyliśmy Ultraligowym el classico, czyli pojedynkiem klubów piłkarskich – Wisła Płock kontra Piast Gliwice Esports. W ankiecie 73% osób postawiło na Wisłę, a tylko 27% zdecydowało się na Piast i… to był błąd! Piast Gliwice po raz kolejny odniosło zwycięstwo, zwiększając swoje szanse na awans do rundy play-off. MVP tego spotkania został Dambaj.

fot. Ultraliga