Post thumbnail

Za nami pierwsze spotkania w ramach drugiej fazy Ultraligi. Po krótkiej przerwie najlepsze zespoły w Polsce powróciły do rywalizacji. Warto zaznaczyć, że wczorajszy dzień upłynął pod pewnego rodzaju niespodzianką, którą sprawili zawodnicy Wisły Płock.

Jak wszyscy pamiętamy w ostatnich tygodniach Piast Gliwice wygrywał każde spotkanie przeciwko Wiśle Płock – aż do wczoraj, kiedy to Bolszak i spółka wreszcie zatriumfowali w starciu klubów piłkarskich. Dużo wiary w Wisłę pokładali kibice, którzy przed spotkaniem postawili na „niebieskich”, oddając na nich 72% głosów, Piast otrzymał jedynie 28%. MVP spotkania został wymieniony wcześniej Bolszak.

Niespodzianka pojawiła się także w starciu pomiędzy Pompą Team a Szatą Maga – podopieczni MenQa okazali się znacznie lepsi w tym starciu i ostatecznie pokonali Pompę Team. Co ciekawe, przed meczem aż 63% głosujących postawiła na Pompe Team, a jedynie 37% zdecydowało się na Szatę Maga. MVP spotkania został Agresivoo.

Trzecie starcie także zapewniło nam wiele emocji – na scenie pojawili się gracze R-SIXTEAM oraz Valkiria Esports. Co ciekawe, R-SIXTEAM przystąpiło do gry z nowym zawodnikiem – Shlatanem, który pokazał się z dobrej strony, poniekąd zapewniając swojej formacji zwycięstwo. Jeżeli chodzi o przedmeczowe głosowanie, to R-SIXTEAM otrzymało 41% głosów, a Valkiria Esports 59%. MVP spotkania po raz trzeci w tym sezonie został Matislaw.

Ostatnie starcie odbyło się pomiędzy Akademią, a Illuminar Gaming – tutaj świetnie prezentował się zawodnik akademii Fresskowy, który na LeBlanc dał prawdziwy popis umiejętności. Niestety to nie pomógł jego formacji wygrać, bo na górnej linii to IceBeasto siał spustoszenie w szeregach Akademii, ostatecznie wygrywając grę dla Illuminar Gaming. W głosowaniu przed meczem sytuacja była bardzo zbliżona, Akademia otrzymała 51% głosów, IG 49%. MVP spotkania został oczywiście IceBeasto (po raz szósty w tym sezonie!).

A tak prezentuję się rozpiska na dzisiejsze spotkania:

fot. Ultraliga