Post thumbnail

Arek “Vegi” Nawojski oficjalnie został nowym zawodnikiem Virtus.pro! Wszystkie plotki oraz domysły dotyczące Vegiego potwierdziły się, gdyż rosyjska organizacja umieściła dzisiaj post w mediach społecznościowych, informujący, iż zawodnik zajmuje miejsce Mateusza “TOAO” Zawistowskiego! Nowy nabytek Niedźwiadków był od tygodnia testowany przez organizację.

Nawojski profesjonalnej gry na trochę wyższym poziomie posmakował w Actina PACT, które reprezentował około roku. Wcześniej był zawodnikiem raczej niszowych drużyn takich jak – Vistula Eagles, OFF-MODE Black czy Paragraph Crew Blend. Nawojski, pod skrzydłami Acitny PACT osiągnął kilka sukcesów, a jednym z nich było wicemistrzostwo na turnieju ESL Mistrzostwa Polski. W tym roku zatriumfowali także na LanTreku 2019, gdzie w wielkim finale zmierzyli się z SJ Gaming. Co więcej Vegi ze swoją byłą już formacją awansował do ESEA Mountain Dew League.

Arek “Vegi” Nawojski wspomógł zawodników Virtus.pro przy okazji eliminacji do zawodów DreamHack Open Tours 2018 czy LOOT.BET/CS Season 2. W tym roku wraz z podopiecznymi Jakuba “kubena” Gurczyńskiego wystąpił na Charleroi Esports 2019. Pomimo, iż wyniki zawodników spod bandery rosyjskiej organizacji nie zadowalały, to sam Vegi pokazał się od całkiem dobrej strony, co spowodowało jego wdrożenie do ekipy w zamian za Mateusza “TOAO” Zawistowskiego.

Roman Dvoryankin, dyrektor generalny Virtus.pro skomentował – “Kontynuujemy poszukiwanie talentów zdolnych do przywrócenia naszej dywizji CS:GO do akceptowalnego poziomu. Mimo młodego wieku, Vegi udowodnił, że jest obiecującym zawodnikiem i kompetentnym kolegą z drużyny. Oczekujemy, że Arek wzmocni zespół pod każdym względem. Chciałbym również podziękować TOAO za czas spędzony w zespole. Mateusz nie mógł pokazać swojego prawdziwego potencjału, ale nie ma wątpliwości, że nie będzie miał kłopotów z kontynuowaniem profesjonalnej gry.”

W zaistniałej sytuacji skład Virtus.pro prezentuje się w następujący sposób:

  • Michał “MICHU” Müller
  • Michał „snatchie” Rudzki
  • Janusz „Snax” Pogorzelski
  • Paweł „byali” Bieliński
  • Arek „Vegi” Nawojski
  • Jakub „kuben” Gurczyński – szkoleniowiec

fot. Virtus.pro