Post thumbnail

x-kom AGO tworzy NEST, czyli drugi skład CS:GO

Dawid Modzelewski 24 kwietnia 2020

Zarząd x-kom AGO stworzył drugi zespół w dywizji CS:GO! Projekt będzie nosił nazwę NEST i będzie stawiać na młodych zawodników!

Plotki na temat stworzenia drugiego składu Jastrzębi pojawiły się 4 kwietnia, gdy polish leaks napisało to na swoim Twitterze. Dzisiaj zostało to oficjalnie potwierdzone.

Jak na razie wiemy, że w składzie znajdą się Patryk „Sidney” Korab oraz Eryk „Leman” Kocęba. Ci dwaj zawodnicy zostali niedawno posadzeni na ławce rezerwowych, a do głównej piątki dołączyli oskarish oraz F1KU.

Obecnie nie wiemy jak będzie wyglądał ostateczny skład. Wiemy, że testowani byli m.in. Kamil „suonko” Węgrzynkiewicz z Zawiszy Bydgoszcz eSports, Dawid „SaMey” Stańczak z Łomży 0,0% Cyberwolves oraz Łukasz „azziz” Kałkowski, który niedawno przechodził przez testy w Izako Boars. Jest także byłym reprezentantem Codewise Unicorns.

Według polish leaks, Sidney i leman trenowali ostatnio w składzie:

  • Eryk „Leman” Kocęba
  • Dawid „SaMey” Stańczyk
  • Patryk „Sidney” Korab
  • Łukasz „azziz” Kałkowski
  • Przemysław „pr3e” Lechowicz

 

Niedawno ogłoszono, że NEST weźmie udział w Esport Tour Pro. Jest to projekt dedykowany czołówce Polskiej sceny Counter-Strike: Global Offensive. Odbędzie się w dniach 9-10 maja, a jego pula nagród wyniesie 30 tysięcy złotych.

Mikołaj “miNIr0x” Michałków – trener AGO twierdzi:

Jestem bardzo zadowolony z posiadania możliwości gry wszystkich zawodników, którzy będą trenować nie tylko indywidualnie, ale też zespołowo. Poza tym NEST daje możliwość rywalizacji w danych konfiguracjach. Cieszy również fakt, że NEST będzie w stanie rozwijać młode talenty, co pomoże nam zwiększyć rywalizację i chęć ciągłego samodoskonalenia u wszystkich zawodników, którzy trafią pod moje skrzydła.

Wiceprezes organizacji, Maciej Opielski komentuje:

NEST to przede wszystkim furtka dla pasjonatów esportu, którzy są zdeterminowani, by grać o wysokie stawki. Już od dłuższego czasu obserwujemy scenę semi-pro w Polsce i wiemy, że są gracze, którym warto dać szansę. Wierzę, że ich odpowiednia praca przełoży się na wyniki i gdy nadejdzie czas, zostaną powołani przez sztab x-kom AGO i wylądują w Gnieździe, przez co będą dla nas zapleczem w przypadku potencjalnych transferów w pierwszym składzie.

 

Fot. x-kom-ago.gg