Post thumbnail

Z Overwatch League do Fortnite – Nate Nanzer opuszcza Blizzarda na rzecz Epic Games

admin 26 maja 2019

Overwatch nadal trzyma się na rynku, chociaż coraz mniej słyszymy o najnowszym dziecku Blizzarda. Za oceanem, specjalna e-sportowa liga, Overwatch League, również jakoś sobie radzi. Nie znaczy jednak, że wszystko jest tam tak dobrze, jak powinno.

Dowiadujemy się bowiem, że Nate Nanzer, pełnomocnik/prezes Overwatch League, opuszcza szeregi Blizzarda, aby pracować przy Fortnite Battle Royale u Epic Games.

Nate Nanzer dołączył do Blizzarda w 2014 roku. Sam określa swoją decyzję o odejściu, jako najcięższą w życiu, ale jest przekonany, że zostawia projekt (Overwatch League) w dobrych rękach. Epic Games z kolei potwierdziło, że to właśnie on przechodzi do szeregów ich firmy, aby działać dookoła e-sportowej sceny Fortnite.

Mowa tutaj oczywiście o Fortnite World Cup, które aktualnie jest w siódmym tygodniu zmagań, a pula nagród wynosi 100 milionów dolarów. Co zatem dalej z Overwatch League? Sam Nate Nanzer przyznał, że liga nie okazała się takim sukcesem, na jaki liczył Blizzard. Nie dziwne zatem, że postanowił przenieść się do tytułu, który aktualnie wzbudza zdecydowanie większe zainteresowanie. Nawet na scenie profesjonalnych rozgrywek e-sportowych.