Pierwsze mecze na IEM Katowice za nami, w dniu dzisiejszym mogliśmy zobaczyć sześć spotkań, w których nie zabrakło emocji.

Wszystkie mecze odbywają się w systemie BO3, w dniu dzisiejszym mogliśmy oglądać cztery mecze grupy A i dwa grupy B. Vitality, Astralis, NaVi, fnatic, G2 i mousesport zwyciężyli swoje spotkania i pozostali w drabince zwycięzców mając nadal margines błędu.

Wyniki dzisiejszych spotkań:

• NiP vs. Vitality | 0:2

• Vertigo 12:16
    • Nuke 10:16

Jednym z meczy rozpoczynających IEM Katowice 2020 było spotaknie NiP z Vitality, które zakończyło się zwycięstwem francuzów 2:0. Pierwszą mapą było Vertigo, gdzie to NiP wygrało pierwszą połowę 8:7, jednak po zmianie stron to Francuzi pokazali się z lepszej strony wygrywając 16:12. Kolejną mapą był Nuke, gdzie to po raz kolejny po pierwszej połowie widniał wynik 8:7 tym razem dla zawodników Vitality. W drugiej połowie to Francuzi nie dali większych szans rywalowi ostatecznie wygrywając 16:10.

• Astralis vs. Cloud9 | 2:0

• Overpass 16:7
    • Train 16:12

Drugim spotkaniem rozpoczynającym IEM był mecz Astralis vs. Cloud9, gdzie to zwycięzcy IEM Katowice 2019 bez większych trudności pokonali rywala 2:0. Pierwszą mapą wybraną przez Cloud9 był Overpass, gdzie to Duńczycy po pierwszej połowie prowadzili 11:4, a po zmianie stron pozostało im wygrać 5 rund ostatecznie kończąc mapę wynikiem 16:7. Drugą mapą był Train, na którym to zawodnicy Cloud9 prowadzili po pierwszej połowie 8:7, ostatecznie przegrywając 16:12 i spadając do drabinki przegranych.

• Natus Vincere vs. FaZe | 2:1

• Nuke | 9:16
    • Dust 2 | 16:14
    • Overpass | 16:10

Kolejne widowisko jakie mogliśmy oglądać, był to mecz NaVi vs. FaZe, gdzie oglądaliśmy wyrównane starcie, z którego ostatecznie obronną ręką wyszło Natus Vincere wygrywając 2:1. Na początku tego spotkania mogliśmy oglądać Nuke’a wybranego przez FaZe, na którym to po pierwszej połowie widniał wynik 8:7 dla NiKo i spółki. Po zmianie stron FaZe nie pozostawiło większych złudzeń rywalowi kończąc mapę 16:9. Drugą mapą wybraną przez Natus Vincere był Dust 2, gdzie to oglądaliśmy zacięte spotkanie, na którym 8:7 dwie połowy wygrało NaVi co dało im zwycięstwo 16:14. Trzecią i ostatnią mapą był Overpass, gdzie po pierwszej połowie FaZe prowadziło 9:6, jednak po zmianie stron ostatecznie przegrali 16:10.

• fnatic vs. Renegades | 2:0

• Dust 2 | 16:4
    • Inferno | 16:14

Kolejnym meczem IEM Katowice 2020 było spotkanie fnatic vs. Renegades, które zakończyło się wynikiem 2:0 dla szwedów. Pierwszą mapą byl Dust 2, na którym to fantic nie zostawiło najmniejszych złudzeń rywalowi wygrywają 16:4. Drugą mapą było Inferno, gdzie po pierwszej połowie Renegades prowadziło 10:5, jednak po zmianie stron fnatic ostatecznie wygrało 16:14.

• mousesport vs. TYLOO | 2:0

• Inferno | 16:5
    • Dust 2 | 16:10

Pierwszą mapą jaką mogliśmy oglądać w tym spotkaniu było Inferno, na którym to myszy nie dali najmniejszych szans rywalowi wygrywając 16:5. Kolejną mapą był Dust 2, gdzie to TYLOO po pierwszej połowie prowadziło 8:7, jednak po zmianie stron mousesport zwyciężyło 16:10.

• 100 Thieves vs. G2 | 0:2

• Mirage | 3:16
    • Dust 2 | 2:16

Ostatnim na dziś spotkaniem był mecz 100 Thieves vs. G2, było to najbardziej jednostronne spotkanie, w którym Francuzi nie pozostawili złudzeń rywalowi wygrywając Mirage 16:3 i Dust 2 16:2.