Post thumbnail

Obawa przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem spowodowała, że drużyna Polaka musi opuścić Rzym!

Niedawno Wojciech „Tabasko” Kruzy powrócił do profesjonalnej gry w League od Legends. Jego YDN Gamers zajmuje pierwszą lokatę we włoskiej lidze PG Nations. Niestety z powodów wirusa, który szybko rozprzestrzenia się po Europie, YDN Gamers musi opuścić włoską stolicę.

Tabasko napisał na TwitLonger:

Dzisiaj podjęliśmy decyzje o opuszczeniu Rzymu zaraz po meczu na SMS czyli w piątek rano, oczywiście powód jest prosty, a nazywa się koronawirus. Głównym problemem jest fakt, że zamykają powoli miasta we Włoszech i też powiększają zabezpieczenia w państwach zamieszkanych przez naszą drużynę, nie chcielibyśmy utknąć w Rzymie na następne pół roku ale także słabo by było wrócić do domu po playoffach i skończyć w szpitalu. Dla mnie trochę skomplikowana sytuacja bo planowałem zostać tutaj do maja czyli zagrać split i EU Masters i wtedy wrócić do Polski na spokojnie znaleźć mieszkanie, jeżeli byśmy się nie dostali na EUM to też miałbym więcej czasu na ogarnięcie czegoś, a w tym momencie to muszę być gotowy na granie scrimów od przyszłego poniedziałku, mam 3 dni w PL na ogarnięcie wszystkiego ale w sumie wierzę w swojej umiejętności i będę mógł się skupić totalnie na graniu przez najbliższe 2 tygodnie co zaowocuje wygraną w PG.

Nie wiadomo również, czy finałowy turniej lanowy się odbędzie. Sporo turniejów we Włoszech zostało odwołanych z powodu epidemii.

 

Fot. Polska Liga Esportowa