Post thumbnail

Znamy harmonogram eliminacji na turniej StarLadder Major Berlin 2019

admin 26 kwietnia 2019

Już od pewnego czasu wiadomo, iż drugi Major Counter-Strike: Global Offensive w tym roku zostanie zorganizowany przez StarLadder w Berlinie na przełomie sierpnia i września… swoją drogą w wyniku tego przeniesiono Games Clash Masters w Gdyni. Wraz z datą właściwych zmagań Majora, poznaliśmy również terminy potyczek w ramach Minora – te przypadną na okres między 17 a 21 lipca. Dziś jednak organizatorzy postanowili podać do wiadomości publicznej harmonogram eliminacji do tych właśnie rozgrywek – ruszą już za zaledwie miesiąc, bo 25 maja.

Jeżeli chodzi o rozgrywki europejskiego Minora – będą wręcz takie same jak poprzednimi razami. Zostaną rozegrane cztery tury otwartych eliminacji, a dwie drużyny, które będą najlepsze otrzymają przepustkę na Majora. Spotkanie pierwszej fazy kwalifikacji rozegrane zostaną w systemie BO1 (best of one) przy użyciu tradycyjnej drabinki. Standardowo wyjątek stanowią decydujące mecze o awans – by wygrać, jedna z ekip będzie musiała zatriumfować w dwóch mapach.

Tak prezentuje się harmonogram eliminacji do europejskiego Minora:

  • 25-26 maja – pierwsze otwarte eliminacje
  • 28-29 maja – drugie otwarte eliminacje
  • 31 maja-1 czerwca – trzecie otwarte eliminacje
  • 3-4 czerwca – czwarte otwarte eliminacje
  • 10-12 czerwca – zamknięte eliminacje

Europejski Minor odbędzie się w Berlinie. Pula nagród sięgać będzie 50 tysięcy dolarów z czego 30 przeznaczone jest dla triumfatora. Drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce zagwarantują sobie miejsce na Majorze ze statusem “New Challenger”. Formacja z trzeciego miejsca trafia do fazy play-in.

Triumfator turnieju głównego otrzyma tytuł mistrza oraz nagrodę w wysokości 1.000.000$.

fot. StarLadder