Post thumbnail

Południowa Korea bije na głowę pozostałe rejony świata pod względem "produkcji" gwiazd e-sportu. Zdecydowanie dotkliwie odczuwają to zwłaszcza Amerykanie, którym często na drodze do podium stają właśnie zawodnicy z Korei. The Korea Times donosi o nowym napoju, który ma wspomagać graczy, a oficjalnie jest także częścią kampanii, mającej na celu redukcję zużycia cukru w społeczeństwie.

Nowe napitki dla e-sportowców noszą atrakcyjne nazwy: Mana Potion i Healing Potion. W rzeczywistości są to napoje energetyczne, które jak wiemy, rzadko schodzą z blatu wśród profesjonalych zawodników, zwłaszcza podczas turniejów. Każdy z nich ma wartość energetyczną 120 kilokalorii, czyli o 30 procent mniej, niż tradycyjne, koreańskie energetyki. MP zawiera dodatkowo 100 miligramów teiny, która ma pozwalać uspokoić się i zrelaksować, natomiast napój HP jest "uzbrojony" w 100 miligramów tauryny.

Do kampanii reklamowej zostały zaangażowane panie z grupy cosplayowej Spiral Cats.

Póki co nie ujawniono żadnych planów odnośnie eksportu napitków na zachód, więc szanse na to, że ktoś przebije Koreę w temacie e-sportu, są w najbliższym czasie znikome.