Post thumbnail

Z powodu pandemii koronawirusa na świecie polskie władze zadecydowały o zawieszeniu zajęć w szkołach na 2 tygodnie. Młodzież musi siedzieć w domu, co nie wszystkim się podoba. Games Clash wyszedł z inicjatywą Stay At Home Cup!

W ramach akcji #zostańwdomu Games Clash zapowiedziało serię amatorskich turniejów organizowanych pod nazwą Stay At Home CS:GO Cup. Event będzie trwał od 17 do 22 marca i rozegrany zostanie nie tylko w formacie 5v5, ale także w trybach Wingman i Danger Zone.

Zainteresowani mogą każdego dnia między 10 a 15 zgłaszać swoje drużyny do walki o podium. Zawody będą transmitowane na kanale Twitch: Games Clash TV.

W akcji włączyło się mnóstwo postaci ze środowiska e-sportowego – będą m.in. grać i komentować turniej. Znani polscy gracze, którzy wzięli udział w projekcie to np. Filip „tudsoN” Tudev, Łukasz „Prawus” Ganczewski, Daniel „STOMP” Płomiński, Andrzej „Śledziu” Śledź czy Maciej „Luz” Bugaj.

Do inicjatywy zgłosiło się również mnóstwo firm, którzy zapewniają nagrody dla uczestników. Wśród nich są: Games Clash by Murator EXPO, 3league, RightShot, Logitech, Actina, Faceit, CLEANT, Teetres, Trust, Dr.Pepper, Diablo Chairs czy też ProGamer.

Rywalizacja przez internet ma urozmaicić ludziom czas, szczególnie młodym, który powinni spędzić w domu.

 

Fot. Games Clash