Post thumbnail

Już tego lata odbędzie się turniej Overwatch World Cup. Weźmie w nim udział 32 drużyn, reprezentujących poszczególne kraje. W tym roku impreza będzie dla nas wyjątkowa, bowiem naszej ekipie udało się do niej zakwalifikować.

Co ciekawe, w tegorocznej edycji zawodów zdecydowano się inaczej kwalifikować uczestników. Państwa były wybierane na bazie osiągnięć 100 najlepszych zawodników kraju. Oznacza to, że poziom naszych graczy jest całkiem niezły. Zajęliśmy bowiem 18 pozycję.

Na pierwszym miejscu znalazły się Chiny z liczbą 4550 punktów „Skill Rating”. Zaraz za nimi była Korea Południowa z 4522 punktami, a dalej Stany Zjednoczona z 4470. Szwecja z kolei miała czwarte miejsce z 4309 punktami. My mieliśmy 4093 punkty, a ostatnią pozycję zajęła Rumunia z 3861 punktami. Dlaczego o tym wspominam?

Tą punktację należy bowiem traktować jedynie jako sugestię. W zeszłym roku Szwedzi pokonali Chińczyków aż 2 do 0. Korea Południowa wygrała turniej bez żadnej przegranej, czyli 14 do 0. Wiele wskazuje na to, że w tym roku również zawody opanują przedstawiciele Azji. Pierwszą edycję turnieju zdominowała Korea Południowa, która jest niekwestionowanym faworytem również i tym razem.

Co dalej? Powołane zostaną specjalne komitety narodowe, które zadecydują o składzie reprezentacji swojego kraju. Zaraz po tym będzie faza grupowa, po której zostanie tylko 16 drużyn. Je z kolei będziemy oglądali podczas tegorocznego BlizzConu.