Post thumbnail

10-lecie Minecraft! Twórcy zapowiadają wiele nowinek, a w tym Minecraft Classic!

admin 8 maja 2019

Już tylko kilka dni od momentu w którym Minecraft będzie obchodził swoje dziesięciolecie. Wraz z upływem dekady Microsoft postanowił ujawnić, że planuje świętować to wydarzenie wprowadzając mnóstwo nowinek. Jedną z takich nowinek będzie wprowadzenie Minecrafta Classic, czyli gry przeglądarkowej dostępnej za darmo!

Według Microsoft klasyka Minecrafta nie jest niczym nowym dla starych fanów gry. Ta była dostępna do 2009 roku do czasu, aż największe na świecie przedsiębiorstwo z branży informatycznej kupiło prawa do gry i… zdjęło ją. Ostatecznie jednak starzy wyjadacze mogą zapewnić sobie nostalgiczną podróż, gdyż Minecraft Classic będzie obsługiwany we wszystkich przeglądarkach PC, a gracze będą mogli zaprosić do wspólnej gry maksymalnie dziewięciu znajomych.

Gra będzie dosłownie taka sama jak w 2009 roku. Każdy użytkownik będzie miał okazję budować 32 blokami w otoczeniu tego samego interfejsu, świata i… błędów oraz obejść. To wszystko celowo zostało pozostawione, by jak gra zupełnie przypominała wersję z 2009 roku.

Z okazji 10 rocznicy powstania tej kultowej już gry (a ta dokładnie przypadnie na 17 maja), Microsoft i Mojang mają przygotować więcej nowych informacji. W sieci już krąży kilka plotek wokół tego tematu, jak choćby powstanie Minecraft AR (gra podobna do Pokémon GO). Wszystkiego dowiemy się w nadchodzących dniach.

By zagrać w Minecraft Classic należy kliknąć w ten link.

fot. Minecraft