Post thumbnail

ABBY, ZABIJ SIĘ

The Last of Us Part II,  wywołało kontrowersje nie tylko ze względu na wątek LGBT. Warto również wspomnieć o Abby, jednej z kluczowych postaci w samej fabule gry oraz [spoiler] zabójczyni Joela. Sam fakt czynu Abby, a następnie przymus wcielenia się w nią, przez prawie pół gry tak bardzo rozwścieczył graczy, że Laura Bailey czyli odtwórczyni tej roli, otrzymywała groźby śmierci, a o samym incydencie podzieliła się za pośrednictwem twittera.

”Zabij się” było jednym z najczęściej stosowanych zwrotów w stronę Laury. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź studia Naughty Dog, które zapowiedziało masowe pisma do sądu.

TWITCH VS ABBY

Postać Abby wywołuje na tyle emocji i kontrowersji że doprowadziła do zablokowania na 14 dni pewnej streamerki.

Jinnytty, streamerka posiadająca ponad 350 tysięcy obserwujących na twitchu, podczas rozpoczęcia wątku z Abby, zirytowała się do tego stopnia, że skomentowała to słowami ”Nie chcę dłużej patrzeć na tego transa”. Na odpowiedź ze strony Twitcha nie trzeba było długo czekać. Serwis zablokował streamerke, by zwrócić uwagę na powszechną nietolerancję. Sama streamerka postanowiła przeprosić za swoje słowa, by po ponad 8 godzinach została odblokowana.