Post thumbnail

Dauren „AdreN” Kystaubayev przeniósł się do roli lidera w grze przed ESL Pro League Season 11, potwierdził dyrektor generalny Virtus.pro!

Drużyna z Kazachstanu awansowała we wrześniu na trzecie miejsce w rankingu HLTV po zajęciu drugiego miejsca na StarLadder Major Berlin i wygraniu BLAST Pro Series Moscow. Odkąd AVANGAR zostało przejęte przez Virtus.pro, Kazachowie ledwo co znaleźli się w czołowej dwudziestce. Ostatnie cztery eventy lanowe zakończyli na ostatnim miejscu.

Prezes Virtus.pro ujawnił, że zawodnicy obecnie współpracują z psychologami w celu poprawy ich wyników psychicznych.

Glamazda twierdzi:

Nie planujemy żadnych zmian w zespole przed Majorem, aby uniknąć niepotrzebnych ostrzałów w tej chwili. Na razie, AdreN przejmuje rolę kapitana, a Jame i inni skupią się na swojej grze indywidualnej. Spotkałem się też z psychologami zespołowymi, którzy powinni pomóc zawodnikom nawiązać wieź i pozbyć się nerwów w kluczowych momentach. Patrząc na nasze statystyki, nie jestem zdenerwowany tym, że przegraliśmy, ale tym, że brakuje nam dwóch lub trzech rund. Zwycięstwo jest pozornie tak bliskie, ale wymyka się. Tracisz pewność siebie idąc na następny mecz, a kiedy dzieje się to w turnieju po turnieju, zaczynasz myśleć, że nie ma ucieczki. Dlatego potrzebowaliśmy trochę wstrząsów, żeby naprawić takie mentalne blokady.

Virtus.pro powróci do akcji 30 marca, kiedy zmierzy się na ESL Pro League Season 11.

 

Fot. StarLadder