Post thumbnail

Bethesda przeznacza milion dolarów na walkę z COVID-19

Marcin Kapusta 27 kwietnia 2020

Amerykański wydawca gier – Bethesda przeznacza milion dolarów na walkę z koronawirusem!

Fundusze te są przeznaczone na pomoc bezpośrednią, UNICEF oraz różne lokalne działania pomocowe na całym świecie.

Przedsiębiorstwo będzie rozdzielać swój wkład pomiędzy różne organizacje. Firma powiedziała, że 500 tysięcy dolarów trafi do Direct Relief, 250 tysięcy zostanie przekazane na rzecz UNICEF, a pozostałe 250 tysięcy dolarów przeznaczą na różne lokalne działania pomocowe wybrane przez poszczególne studia firmy Bethesda na całym świecie.

Bethesda to wydawnictwo gier wideo z siedzibą w Rockville, które wydało kilka znanych tytułów, w tym Fallout, Quake i Elder Scrolls. Firma zachęca ludzi do pozostania w domu, grania w gry i przyłączenia się do akcji #stayathome, aby opóźnić rozprzestrzenianie się wirusa.

Zarząd Bethesda napisał w oświadczeniu:

Pozostając w domu, staramy się znaleźć sposób, aby połączyć się z naszymi fanami, innymi graczami i lokalnymi społecznościami poprzez naszą akcję #BethesdaAtHome. Zaoferujemy możliwość pomocy organizacjom charytatywnym, które walczą z tą okropną pandemią.

Direct Relief, UNICEF i setki innych organizacji charytatywnych potrzebują wsparcia finansowego i wolontariackiego, aby zapewnić niezbędną pomoc dla społeczności na całym świecie.

Dziesiątki innych firm zajmujących się grami wideo również podjęły działania, aby przekazać pomoc na rzecz COVID-19. W marcu Riot Games przekazał 1,5 miliona dolarów bankom żywności z siedzibą w Los Angeles i innym organizacjom non-profit, aby wspomóc działania mające na celu zatrzymanie wirusa. Secretlab przekazał 400 tysięcy masek chirurgicznych do różnych szpitalu w USA, Wielkiej Brytanii i Singapurze. Globalny gigant technologiczny – Sony przekazał 100 milionów dolarów na pomoc w pokonaniu SARS-CoV-2.

 

Śledź redaktora na Twitterze Marcin Kapusta

 

Fot. Bethesda