BIG zarezerwowało sobie miejsce w wielkim finale DreamHack Open Leipzig po pokonaniu Heroic wynikiem 2:0!

Niemiecka formacja zmierzy się z Renegades w wielkim finale, który odbędzie się o 17:00. Jeżeli wygrają to otrzymają miejsce w turnieju DreamHack Masters Jonkoping

Pierwsza mapa, Overpass rozpoczęła się owocną rundą pistoletową dla Heroic, ale rozpęd Duńczyków został przerwany po kupieniu karabinów przez BIG. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 na korzyść Niemców. Drugą pistoletówkę BIG wygrało za sprawą k1to, który potrójnie zabił z USP-S. TabseN i spółka zaczęli dominować i ostatecznie zamknęli mapę z rezultatem 16:9.

Heroic na drugiej mapie zwyciężyło pistoletówkę po stronie CT na Inferno, a następnie sięgneli po dwie kolejne rundy. Jednak później niesamowite zagrania BIG i błędy Heroic spowodowały, że Niemcy zaczęli uciekać z wynikiem, jednak Duńczycy w porę szybko się obudzili i zakończyli pierwszą połowę 8:7. Obrona BIG w drugiej połowie była nie do przejścia. Niesamowite zagrania syrsoN'a i tiziaN'a położyły kres mapie i Inferno skończyło się wynikiem 16:12, przez co niemieccy gospodarze dostali się do finału.