Post thumbnail

BMW nawiązuje współpracę z największymi organizacjami e-sportowymi

Marcin Kapusta 16 kwietnia 2020

BMW coraz mocniej angażuje się w e-sport! Marka samochodowa nawiązuje współpracę z 5 formacjami e-sportowymi!

Aby mocno ugruntować swoją pozycję jako nowe, znaczące przedsiębiorstwo w dziedzinie sportów elektronicznych, BMW będzie odtąd partnerem pięciu czołowych organizacji e-sportowych na świecie: Cloud9, Fnatic, FunPlus Phoenix, G2 Esports oraz T1

Jens Thiemer, starszy wiceprezes ds. klientów i marki BMW mówi:

Esport pokazuje nam, w jaki sposób ta rozrywka może nadal rozwijać się i odgrywać kluczową rolę w obliczu dzisiejszych wyzwań. Nasze wejście na rynek sportów elektronicznych jest motywowane zobowiązaniem do stania się trwałym, globalnym partnerem, wspierającym zespoły i całą dyscyplinę, przed, w trakcie i po tych czasach niepewności. Łącząc siły z najlepszymi zespołami na świecie, dążymy do wykorzystania naszych umiejętności projektowych i innowacyjnych, aby pomóc w kształtowaniu dyscypliny w dłuższej perspektywie. Nasze zaangażowanie w działalność e-sportową jest ważnym kamieniem milowym zapewniającym po raz pierwszy nową interakcję z dynamiczną i szybko rozwijającą się społecznością. Uważamy, że e-sport jest obiecującym, rosnącym dodatkiem do naszych działań marketingowych, pomagając BMW stając się emocjonalną marką, z którą ludzie się utożsamiają.

Duch rywalizacji drużyn i ich rywalizacja zawsze były częścią sceny e-sportowej. Jednocześnie zespoły dzielą się bezgraniczną pasją do gry i związanych z nią działań. To właśnie oznacza „United in Rivalry”, tym bardziej w obecnych czasach niepewności i globalnych wyzwań. W ramach partnerstwa z BMW i zgodnie z kulturą e-sportu, formacje będą rzucać wyzwania i starać się wyprzedzać siebie nawzajem przed turniejem, używając hashtagu #unitedinrivaslry na takich kanałach jak Instagram, Twitter, Facebook, WeChat i różnych platformach streamingowych. Te wzajemne wygrane mają na celu zwiększenie motywacji każdego zespołu, ale przede wszystkim służą również rozrywce fanów. Interakcje między drużynami zawsze pozostają w granicach parametrów etykiety e-sportowej, odzwierciedlają szacunek, jaki mają dla siebie nawzajem i oczywiście będą się odbywać w domu. Dlatego będą używać hashtagu #unitedathome w połączeniu z #unitedinrivalry.

Współpraca pomiędzy BMW, a zespołami e-sportowymi jest bardzo szeroka i wykracza daleko poza zwykły sponsoring. BMW dzieli się między innymi wiedzą i doświadczeniem swoich inżynierów i projektantów, aby umożliwić rozwój produktów sprzętowych i programowych, które są idealnie dostosowane do potrzeb graczy.

Joe Marsh, CEO T1 napisał:

Wraz z najbardziej elitarnymi organizacjami e-sportowymi na świecie, T1 jest zachwycona możliwością współpracy z BMW w celu podniesienia poziomu innowacyjności i rozrywki w branży gier. Faker i spółka są podekscytowani możliwością tworzenia treści, produktów i programów wraz z zespołem BMW.

CEO G2, Carlos „ocelote” Rodriguez twierdzi:

G2 Esports są pionierami zarówno w grze, jak i poza nią, co jest widoczne w naszym niesamowitym sukcesie konkurencyjnym, rozrywkowej treści i energii, którą codziennie wnosimy dla naszych fanów. BMW będzie zasilać G2, ponieważ opieramy się na naszej wizji stworzenia ogromnego imperium rozrywki i wprowadzania najlepszych innowacji w branży sportów elektronicznych. To coś więcej niż tylko sponsoring, to zjednoczony wysiłek, aby podkreślić siłę i wpływ e-sportu.

Współzałożyciel i CEO Cloud9, Jack Etienne w oświadczeniu zawarł:

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z BMW i nadal utrzymać wspólne filary doskonałości i najwyższych osiągnięć. Z radością witamy wybitne zespoły, z którymi będziemy współpracować, aby wspólnie z BMW rozwijać doskonałość w rywalizacji.

COO Fnatic, Glen Calvert napisał:

W Fnatic dążymy do maksymalizacji wydajności i rozrywki poprzez technologię i innowacje. To właśnie te wspólne wartości sprawiają, że BMW jest idealnym partnerem, ponieważ staramy się wyrównać szanse każdego gracza na świecie. Współpracujemy z najlepszymi talentami i drużynami, jesteśmy podekscytowani współpracą z BMW, aby wspólnie budować przyszłość e-sportu i rozrywki.

Chun Li, CEO FunPlus Phoenix zawarł w oświadczeniu:

Jesteśmy podekscytowani, że światowej klasy marka zdecydowała się wejść do światowej branży e-sportowej, nawiązując współpracę z FunPlus Phoenix. BMW na stuletnią historię, prestiżową technologię i uznanie na całym świecie. Partnerstwo to napędza innowacje i dążenie do wysokich osiągnięć w nowej erze.

 

Fot. British Esports Association, BMW