Post thumbnail

Dlaczego Nunu jest teraz tak często wybierany, napewno część z Was w ostatnich dniach natrafiła na wylew Yeti na summonersrift. Teraz pytanie brzmi dlaczego?

W przeszłości widząc swojego towarzysza broni w lobby wybierającego na śrdokową aleję Nunu, z góry myśleliśmy kolejny troll w zespole tak zwany Disco nunu, teraz jednak dużo się zmieniło i dzięki buffom występującym w patchu 10.13, a mianowicie ulepszeniu umiejętności Q i R dużo ludzi zaczęło nim grać na midzie. Dzisiaj przeanalizujemy grę Fakera na Midzie i sprawdzimy jaki potężny to możę być pick.

Porady

Około 30 sekundy jak wiecie że przeciwny leśnik broni swoje terytorium, możemy użyc kulki żeby go złapać, co daje minimum spalonego flasha przez wrogie dzunglera. Dodatkowo łatwo można nim czyścić fale minionów już na 1 poziomie gdzie za pomocy kuli wlatujemy z nią w  miniony i potem je rozsadzamy ponieważ kula nunu zadaje obrażenia jak przelatuje przez miniony i dodatkowo jak wybucha. Dzięki czemu po 5 sekundowym pushu pierwszej fali możemy spróbować zroamować na bota, oczywiście jeżeli nie widzimy żadnych szans na powodzenie misji po prostu to zostawiamy i wracamy z powrotem żeby wyczyścić kolejną falę za pomocą W. Dobrym Protipem jest używanie W na linie poprzez Okrąg przedstawiony na tym materiale: (1:12)

Najważniejsze z Nunu na midzie jest jak najszybszy push i częste rotowanie, rozstawiając wizję na mapie.Co jest w tym wszystkim najpiękniejsze nie ma opcji że midlaner w tak wczesnym etapie rozgrywki podąży za Wami ponieważ starciłby strasznie dużo expa jak i pieniędzy. Jeżeli widzicie wizję przeciwnika w krzakch blisko mida zniszczcie controle i spróbujcie zabić swojego przeciwnika. Mówię Wam nie jest to wcale takie trudne trafienie w bohatera kulą daje nam ogromną przewagę w szczególności jak po kuli wleci w niego combo konsumpcji i waszego e.

Oglądając gry Fakera natknąłem się na bug który po zjedzeniu roślinek na rzece daje Wam podówjną prędkość wszystko  za pomocą zjedzenia 2 sadzonek i użycia W. Teoretycznie łatwo zgankować nunu bo nie ma żadej ucieczki ani nic, jednak wzmocnienie które dostał na healu i podrzucenie i slow  dają mu szansę przeżycia. Wiec tak łatwo go pokonać się nie da. Dużo razy zaobesrowowałem jak wiele osób skupia się w walkach drużynowych właśnie na nunu ale dzięki q i tarczy z ulta  długo udaje mu się przeżyć a nawet  przetrwać walki, unicestwiąc wroga. Podstawowym combem na Nunu jest w e q i oczywiście protobelt żeby albo zatrzymać albo wykończyć wroga. W późniejszych etapach rozgrywki skupiacie się głównie na wyłapywaniu wrogów z Kuli.

Podsumowywując jest to champion który potrzebuje ogarniętego gracza, który będzie potrafił wykorzystać okazję, a to do zgankowania zrotowania na top czy bota. Dodatkowo warto zapamiętać, że umiejętności Nunu mają dosyć długo cd co wiąże się z tym że nie warto wchodzić bez skili w walkę. i na tą chwilę się wycofać i wrócić z kulą śniegu z powrotem na przeciwników. Najpiękniejsze w nim jest to, że jest tankiem i zadaje kolosalne obrażenia. Osobiście polecam tą postać nie tylko na mida ale w las nada się jeszcze bardziej!

 

Runy oraz ciekawe zagrania:

Penta Fakera przy użyciu Nunu: (15:07)

Analiza gry Fakera (Pro analysis);