Post thumbnail

ECS 7 Pinnacle Cup: X-Kom ulega Heroic, Vitality lepsze od AGO

admin 8 marca 2019

Za nami kolejny dzień zmagań w ramach ECS Season 7 Europe Pinnacle Cup. Niestety czwartek nie ułożył się najlepiej dla AGO Esports i X-Kom Team, bo obie drużyny poniosły klęski w swoich pojedynkach.

Heroic 2:1 X-Kom Team

X-Kom do tej pory rozegrało trzy spotkania w ESC7 EPC, z których STOMP i spółka zwyciężyli tylko jedno, wygrywając z Winstrike Team. Pozostałe dwa spotkania X-Kom przegrało na Valiance oraz x6tence Galaxy.

Z kolei wczoraj ekipa znad Wisły stanęła przed trudnym rywalem – Heroic, w którym od kilku dni występuje Filip „NEO” Kubski. Spotkanie zaczeliśmy od Inferno, które świetnie ułożyło się dla X-Komu. W pierwszej połowie polska ekipa zmiażdżyła rywala 14:1, a w drugiej po chwilowych perturbacjach domknęła spotkania, wygrywając 16:6.

Niestety dwie pozostałe mapy już tak dobrze nie wyglądały – na Dust2 to Heroic przejęło pałeczkę, wygrywając 16:12. Podobnie sprawa miała się na Nuke, gdzie pomimo zaciętej walki końcowy wynik okazał się korzystniejszy dla drużyny NEO, która zatriumfowała 16:14. Wynik ten sprawił, że to koniec przygody X-Kom Team z turniejem.

Team Vitality 2:1 AGO Esports

Czwartek okazał się pechowy także dla zawodników AGO Esports. Do tej pory Furlan i spółka na trzy rozegrane gry cieszyli się dwoma zwycięstwami – pierwsze AGO odniosło po walce z Nemigą, a drugie po starciu ze Sporut. Jedyne potknięcie jak dotąd AGO zaliczyło przy okazji pojedynku z forZe.

Niestety wczoraj bilans ten się zmienił, bo jastrzębie zanotowały kolejną porażkę. Polska drużyna przystępowała do walki z Teamem Vitality. Na pierwszej mapie – Mirage francuska formacja bez większych problemów pokonała AGO, wygrywając 16:8. Na Cache role się odwróciły i tym razem to AGO Esports mogło cieszyć się zwycięstwem 16:13. Co dobre jednak szybko się kończy, bo na ostatniej, decydującej mapie po raz kolejny to francuski super-team dał o sobie znać, wygrywając w pięknym stylu 16:6.

fot. ESL