Post thumbnail

ESL Pro League Season 11 odbędzie się bez kibiców!

Marcin Kapusta 11 marca 2020

Z powodu pandemii koronawirusa, ESL podjęło decyzję o graniu w regularnym sezonie ESL Pro League online, podczas gdy finały zostaną przeniesione do studia w Europie!

Decyzję podjęto kilka godzin temu po tym, jak rząd Malty ogłosił nowe zakazy podróży z czterech krajów (Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii).

W ogłoszeniu ESL wyjaśniło, że ograniczenia podróży uniemożliwiają ich personelowi, a także niektórym uczestniczącym drużynom podróżowanie do jednego miejsca przez wiele tygodni i dodało, że większa ilość z 24 formacji jest już w Europie.

Odwołanie finału w 1STBANK Center w Denver to kolejny cios dla ESL po tym, jak licencja IEM Katowice na imprezę masową została wycofana w przeddzień play-offów, powodując, że organizator turnieju musi zwrócić wszystkie koszty zakupionych biletów.

Wiele innych wydarzeń publicznych jest odwoływanych na całym świecie, ponieważ pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się każdego dnia w zastraszającym tempie. Jak na razie wirus objął ponad 110 krajów i potwierdzono ponad 120 tysięcy przypadków zachorowań.

 

Fot. twitter.com/ESLCS