Post thumbnail

Kilka tygodni temu informowaliśmy was, że jeden z zawodników legendarnej formacji Ninjas in Pyjamas — Adam „Friberg” Friberg zdecydował się na zakończenie współpracy z jego dotychczasową  organizacją – OpTiC Gaming i tym samym postanowił poszukać nowej drużyny, pozostając chwilowo wolnym strzelcem.

Po pięciu latach współpracy z NIP-em zawodnik ten postanowił związać się z Amerykańską organizacją OpTiC Gaming. Niestety współpraca nie układała się najlepiej i po pewnym czasie Friberg postanowił rozstać się z tym zespołem i rozpoczął poszukiwania nowej formacji.

Od tamtego momentu Szwed wciąż nie znalazł nowej drużyny, z którą związałby się na dłużej. Nie wiadomo czy jest to kwestia jego stosunkowo nie najlepszej formy, czy kłopotów w czasie rozmów z poszczególnymi formacjami.

Niemniej jednak wczoraj dotarła do nas bardzo interesująca informacja. Okazuje się, że Friberg tymczasowo dołączył do formacji Heroic, z która powalczy w czasie ESL Pro League. Heroic to Duńska organizacja, która awansowała do fazy play-off, dlatego też postanowiła skorzystać z usług Szweda, którego doświadczenie może być kluczowe w dalszej walce.

Co ciekawe, Pierwszym rywalem nowej drużyny Friberga będzie spotkanie przeciwko Polskiej drużynie — AGO Esports, które odbędzie już jutro.

A tak prezentuje się aktualny skład Heroic:

  • Adam „friberg” Friberg
  • Andreas „MODDII” Fridh
  • Nikolaj „niko” Kristensen
  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Ruben „RUBINO” Villarroel