Post thumbnail

W nocy zapadły kolejne rozstrzygnięcia w związku z kwalifikacjami do IEM Katowice. Awans wywalczyły G2, oraz Cloud9.

Kolejne zespoły zapewnił sobie awans na turniej w Katowicach. W Ameryce niespodziewanie awans wywalczyło Cloud9, natomiast kolejnym zespołem z Europy podczas IEM będzie francusko-serbskie G2. Na liście zespołów, pozostały już zaledwie 2 puste miejsca.

Cloud9 poradziło sobie najlepiej spośród wszystkich Amerykańskich drużyn. W całej fazie kwalifikacyjnej nie zanotowali porażki, a w finale pokonali faworyzowany MiBR wynikiem 3:1. Brazylijczyków z pewnością będzie brakować w Spodku, ponieważ Fallen i spółka rokrocznie od 2015 roku pojawiali się w Polsce. Dla C9 jest to pierwszy sukces po dołączeniu do nowych barw. Przypomnijmy, obecny skład C9 został zakontraktowany zaledwie 4 dni temu. Dla zespołu Sonica jest to niemały sukces.

G2 jest drugim, po FaZe, zespołem, który awansował na IEM Katowice przez drogę zamkniętych kwalifikacji. Franuzi, wspomagani przez duet z Bałkanów, w meczu otwarcia pokonali x-kom AGO 2:1, a w meczu decydującym o awansie pokonali tym samym wynikiem duńskie MAD Lions.

Wciąż pozostał 2 wolne miejsca na liście uczestników IEM Katowice 2020. Jedno z miejsc jest zarezerwowane dla zespołu z Euopy, więc dwie polskie drużyny wciąż mają szanse na awans. AGO podejmie ENCE, natomiast IHG podejmie MAD Lions. O wynikach dzisiejszych starć poinformujemy na bieżąco, zapraszamy do obserwowania naszej strony!


fot. ESL | Jak Howard