Post thumbnail

Przez ostatnie tygodnie docierały do nas kolejne to rewelacje związane z nadchodzącym sezonem EU LCS. Przypomnijmy, że całe to zamieszanie, to sprawka nowego systemu rozgrywek, który od przyszłego roku będzie funkcjonować na zasadzie franczyzowym.

Stąd też tak duża ilość informacji, jakie w ostatnim czasie do nas docierały. Zgodnie z tym, co podawało ESPN, to w nowym sezonie rozgrywek miejsca zabraknie dla H2K-Gaming, Splyce, ROCCAT oraz Unicorns of Love i… Giants Gaming.

Wczoraj hiszpańska organizacja oficjalnie poinformowała, że dywizja tejże drużyny nie wystąpi w następnym sezonie rozgrywek League of Legends Championships Europe. Tym samym dobiega końca przygoda Giants, która rozpoczęła się w 2013 roku. Zdecydowanie historia GIants jest pełna wzlotów i upadków, a także wspaniałych sukcesów, jakie zespół ten na przestrzeni lat odnotował.

Niemalże pewne jest, że ze względu na brak slota w następnej edycji EU LCS, zespół zdecyduje się an radykalne kroki, które zaowocują rozstaniem się organizacji z ich dotychczasową dywizją League of Legends.

W ramach dodatkowej ciekawostki dodam, że wspomniane wcześniej ESPN podało także, że w sezonie 2019 zobaczymy formację takie jak Astralis, SK Gaming, a także… Real Madryt, który ma współtworzyć drużynę z MAD Lions! Zapowiada się dobrze, prawda?

fot. Giants Vodafone