Post thumbnail

Historyczny moment. Virtus.pro wystąpi na ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019

admin 12 kwietnia 2019

Virtus.pro przy okazji ogłoszenia odejścia Jarosława „Pashy” Jarząbkowskiego oraz Filipa „NEO” Kubskiego poinformowało, że od teraz ich drużynę zobaczymy nie tylko w międzynarodowych turniejach i ligach, ale także na… polskiej scenie. Po wielu miesiącach przyszło oficjalne potwierdzenie tych słów.

Od kilku dni ESL prezentuje nam kolejne formacje, które otrzymują bezpośrednie zaproszenia do rozgrywek w ramach wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Po X-Kom Teamie, Izako Boars oraz AGO Esports przyszedł czas na… Virtus.pro! Występ „niedźwiedzi” będzie pierwszym takim przypadkiem w historii. Od początku, gdy szeregi Virtus.pro zasiliła polska ekipa, to stroniła ona od rodzimych imprez na rzecz tych „większego kalibru".

Od 2014 roku wiele się zmieniło i polska scena esportowa zaczyna coraz bardziej zwracać na siebie uwagę. Przykładem może być zaangażowanie Rogue na rzecz pierwszego sezonu Ultraligi. Coraz większa liczba turniejów, większe pule nagród, a także coraz bardziej profesjonalny format organizowanych w naszym kraju imprez prawdopodobnie były głównymi powodami zaitneresowania się rodzimymi rozgrywkami przez Virtus.pro

Wielu z kibiców zauważa, że obecność Virtus.pro w ESL Mistrzostwach Polski w końcu pozwoli jasno i wyraźnie określić, który zespół będzie najlepszy w Polsce. Dotychczas o ten tytuł rywalizowało jeszcze AGO Esports, jednak od pewnego czasu coraz więcej mówi się o Devils.one czy X-Kom Team. Na ten moment spekulować można bez końca, jednak jedno jest pewne – tegoroczna wiosna będzie niezwykle emocjonująca.

fot. Virtus.pro